Pozor na extrémní počasí: Bali čelí vlnám horka, silným větrům a přírodním katastrofám

Turisté a obyvatelé na Bali jsou vyzýváni k pozornosti na varování před extrémním počasím, které bylo vydáno pro provincii Bali a okolní oblasti.

Agentura pro meteorologii, klimatologii a geofyziku vydala varování před vlnami horka, silnými větry a fyzickými přírodními katastrofami.

Andri Ramdhani, ředitel Centra pro veřejnou meteorologii, vydal prohlášení informující veřejnost o očekávaných extrémních povětrnostních frontách, které zasáhnou Bali, Sumatru, Střední a Východní Jávu, Nusa Tenggara a Kalimantan.

I oblasti jako Sulawesi a většina Papuy se připravuje na špatné počasí.

Musíme si být vědomi dopadů extrémního počasí, jako jsou povodně, sesuvy půdy, klouzavé silnice a padající stromy, zejména ti, kteří žijí v oblastech s hornatým terénem a srázy.

Deputy pro meteorologii v BMKG, Guswanto, řekl novinářům, že tyto extrémní povětrnostní fronty byly vyvolány “několika dynamickými atmosférickými jevy”, které zvýší pravděpodobnost deště a větru v příštích 7 dnech.

Jedním z těchto jevů je známá Rossbyho atmosférická vlna, která bude cítitelná na Bali, východní Jávě, západním Nusa Tenggara, až na Kalimantan a Sulawesi a na západ až na Papuu.

Rossbyho vlny se výrazně liší od normálních pobřežních nebo oceánských vln. Rossbyho vlny se vlní vodorovně po oceánu na stovky kilometrů na západ. Jsou tak silné, že mohou ovlivnit klimatické podmínky na Zemi. Rossbyho vlny jsou také spojeny s vysokými přílivy a pobřežními záplavami, ale v současné době nejsou vydány žádná specifická přílivová varování pro Bali.

Guswanto dodal, že “bylo také zjištěno, že se cyklonický oběh pozoroval v Jihočínském moři, severně od Kalimantanu a Tichého oceánu severně od Paul.”

Pokračoval, “Bylo zjištěno, že schopnost atmosféry na místní úrovni je stále dostatečně silná a je schopna zvýšit potenciál růstu dešťových mraků na indonéském území. Takže kombinovaný vliv těchto jevů vytváří potenciál pro katastrofy.”

V nadcházející středu 17. dubna se očekávají prudké deště v pozdní dopoledne a brzké odpoledne. Blesky, hromy a silné lijáky jsou předpovídány v oblastech Kuta, North Kuta a Petang na jižním pobřeží.

Prudký déšť se také předpovídá kolem 11 hodin dopoledne ve středu 17. dubna v oblasti Kintamani. Turisté, kteří se vrací z výstupů na vrchol Mount Batur a Mount Agung, budou mít radu, aby si sbalili vodotěsné vybavení a snažili se být z hor dolů, než začne pršet.

Prudké deště se také předpovídají na Nusa Penida 17. dubna, přičemž nejhorší bouře přijde brzy večer, od 20 hodin do večera.

Zkrátka, na Bali to bude mokrý týden! Turisté jsou povzbuzováni, aby plánovali své cestovní plány a výlety podle počasí.

Během silných dešťů na začátku dubna došlo k velkým povodním v mnoha nejrušnějších a nejoblíbenějších turistických letoviscích na Bali.

Většina Kutě byla zaplavena, došlo k poškození domů i některých soukromých vil. Jalan Sunset Road byla zasažena povodňovou vodou s hloubkou přesahující 30 cm, což bylo nebezpečné jak pro auta, tak pro motocykly.

Nicméně turisté našli cesty, jak co nejlépe využít mokrého počasí, a bylo je možno vidět surfující na ulicích v Kutě na cestě na pláž. A to je mnohem účinnější metoda, než brodit se vodou, která stoupla nad kolena.

Naštěstí jsou k dispozici spousta vnitřních aktivit, které udrží turisty zabavené, i v deštivých dnech.

I když je svátek Eid už za námi, stále lze nalézt nabídky dovolených a nákupních slev v nejlepších nákupních centrech Bali, včetně Bali Galeria Mall, Beachwalk Kuta a Living World Mall, což je největší obchodní centrum na Bali.

Pro něco trochu více kulturního v deštivý den navštivte Muzeum ARMA v Ubudu a pro zábavu pro děti navštivte vnitřní zábavní park v obchodním centru TransStudio v Denpasaru.

Časté otázky (FAQ):

1. Proč bylo vydáno varování před extrémním počasím na Bali?
2. Jaké jsou dopady extrémního počasí, na které se lidé musí připravit?
3. Jaké jsou příčiny extrémního počasí v této oblasti?
4. Jaké jsou Rossbyho atmosférické vlny a jak ovlivňují počasí?
5. Jaké jsou předpovědi pro prudké deště a bouře na Bali?
6. Jaké jsou dopady silných dešťů na turistická letoviska na Bali?
7. Jaké jsou vnitřní aktivity, které mohou turisté podnikat v deštivém počasí?

Významné pojmy:

1. BMKG – Agentura pro meteorologii, klimatologii a geofyziku (Badan Meteorologi, Klimatologi, dan Geofisika)
2. Rossbyho atmosférické vlny – vlny, které se vlní vodorovně po oceánu na stovky kilometrů a ovlivňují klimatické podmínky na Zemi

Navrhované související odkazy:
Agentura pro meteorologii, klimatologii a geofyziku (BMKG)
Bali.com
TransStudio Bali