SOLÁRNÍ EKLIPSA: REZERVACE AIRBNB 90% OBSAZENÉ V CELÉM TRASE

Američané se stahují do oblastí, kterými projde zatmění Slunce v pondělí. Podle zprávy od společnosti AirDNA zaznamenaly krátkodobé pronájmy nečekaný nárůst zájmu. Celkové zatmění Slunce, které projektuje NASA na pondělí okolo 11:07 místního času u mexického Tichého oceánu, dále bude pokračovat přes 15 států USA a pohne se směrem do Kanady. Podle zprávy tato událost způsobila, že míra obsazenosti v blízkosti trasy zatmění vzrostla na přibližně 88 % ve městech ležících poblíž této trasy. V okolí trasy je aktivních více než 110 000 nabídek krátkodobých pronájmů, zatímco podél trasy žije přibližně 44 milionů lidí a dalších stovek milionů žije v dojezdové vzdálenosti autem. Míra obsazenosti v neděli před zatměním přesáhla 90 % v některých městech poblíž trasy nebo po ní. “Tato vzácná astronomická událost významně ovlivnila trh krátkodobých pronájmů. Města a městečka ležící uvnitř nebo poblíž trasy zatmění zažila výrazný nárůst poptávky, jelikož miliony lidí hledají dokonalé místo pro pozorování této události,” napsala společnost AirDNA.

SOLÁRNÍ EKLIPSA: CESTOVNÍ RUCH PŘINÁŠÍ VELKÉ PENÍZE OBLASTEM NA TRASE ZATMĚNÍ

Trasa zatmění úplného Slunce a částečného přechodu překračujících Spojené státy pro zatmění úplného Slunce v roce 2024 8. dubna, jak je zmapováno agenturou NASA. Bufalo v New Yorku mělo ohromující 98,2% obsazenost svých 1297 nabídek, když Rochester v New Yorku dosáhl obsazenosti 97,1% se svými 1115 nabídkami. Současně Killeen v Texasu měl 523 nabídek, které dosáhly obsazenosti 98,3%. Mezi menšími městy, která zažívají nárůst krátkodobých pronájmů, měla Jeffersonville ve Vermontu nejvyšší míru obsazenosti 99,2% z 512 nabídek. Niagarské vodopády v New Yorku měly 98% obsazenosti z 505 nabídek, zatím Lake Placid v New Yorku dosáhl 97,3% obsazenosti se svými 754 nabídkami. Zpráva společnosti AirDNA ukazuje největší nárůst zájmu o krátkodobé pronájmy v oblastech na trase zatmění, které zažily nárůst poptávky o 207,4% oproti loňskému roku, přestože nabídky mimo trasu zatmění také významně vzrostly a oproti stejnému týdnu loni se zvýšily o 22,4%. Zpráva také zdůrazňuje vysokou hodnotu, kterou hosté přikládají zážitku z úplného zatmění, jakož i atraktivitu částečných zatmění. Společnost AirDNA dodává, že zkušenost z tohoto zatmění může být pro majitele krátkodobých pronájmů informativní, když se snaží využít příležitosti pro budoucí události v jejich regionu prostřednictvím dynamického cenníkového systému upraveného na hodnotu, kterou jejich nemovitost dokáže nabídnout.

1. Co je zatmění Slunce?
Zatmění Slunce je astronomická událost, kdy se Měsíc nachází mezi Zemí a Sluncem, blokujíc částečně nebo zcela světlo ze Slunce.

2. Kdy se uskuteční zatmění Slunce v USA?
Zatmění Slunce v USA se bude konat v pondělí okolo 11:07 místního času.

3. Jaký vliv má zatmění na trh krátkodobých pronájmů?
Zatmění Slunce způsobilo nárůst zájmu o krátkodobé pronájmy v blízkosti trasy zatmění. Míra obsazenosti v těchto oblastech dosáhla až 90%.

4. Jakými městy prochází trasa zatmění?
Trasa zatmění přechází přes 15 států USA, včetně New Yorku a Texasu.

5. Jaký je význam zážitku z úplného zatmění?
Hosté přikládají vysokou hodnotu zážitku z úplného zatmění. Tato událost je atraktivní jak pro turisty, tak pro majitele krátkodobých pronájmů.

6. Jaké jsou doporučené strategie pro majitele krátkodobých pronájmů v těchto oblastech?
Majitelé krátkodobých pronájmů by měli využít tuto příležitost a upravit cenovou politiku svých nabídek na základě hodnoty, kterou nemovitost může poskytnout během zatmění.

Definice klíčových pojmů

Zatmění Slunce – Astronomická událost, při které se Měsíc nachází mezi Zemí a Sluncem, způsobujíc částečné nebo úplné zakrytí slunečního světla.

Krátkodobý pronájem – Pronájem nemovitosti na krátkou dobu, často pro dovolenou nebo delší pobyt mimo domov.

Trasa zatmění – Oblast, kterou zatmění Slunce přechází, zahrnující více než 15 států USA.

Míra obsazenosti – Procentuální podíl nabídek, který je momentálně obsazený.

Host – Osoba, která využívá krátkodobý pronájem nebo ubytování poskytované majitelem nemovitosti.

Související odkazy

NASA – National Aeronautics and Space Administration

AirDNA – Data and analytics platform for the short-term rental industry