Nárůst turistů v Canade je plný naděje pro novou cestovní sezónu

První výletní loď tohoto roku vplula do přístavu Charlottetown v pondělí ráno, před úplným zatměním Slunce, ačkoli některé turistické obchody podél uvádění zůstaly zavřené. Loď MSC Poesia, která dorazila kolem 8 hodin ráno, má odplout ve 5 hodin odpoledne. Může pojmout více než 3 000 pasažérů a téměř 1 000 členů posádky. Je to přibližně o dva a půl týdne dříve než první návštěva minulého roku. Obchod s pohlednicemi a dárky Nellies and Reggies byl jedním z mála obchodů na molu Peakes Quay, který byl otevřen v pondělí. Majitelka Nellie Murrayová řekla, že využila pěkného počasí, aby sundala překližku z oken a začala prodávat pro sezónu. Řekla, že obvykle nemůže najít personál až do května. „Dnes budu jen pracovat na přípravě věcí na sezónu,“ řekla. Murrayová řekla, že se od začátku pandemie COVID-19 prodaja každoročně zlepšila a doufá, že tento trend bude pokračovat i v této sezóně. „Zjišťuji, že stále více lidí chce cestovat a dostat se ven ze svého prostředí, jen pro změnu, i v Maritimes,“ řekla. Corryn Clemence, výkonný ředitel Asociace cestovního ruchu na P.E.I., řekl, že i když nebude tolik konventů a jiných událostí jako loni, provozovatelé doufají v silný rok jak pro golf, tak pro volný čas. „Máme tu čtyři velké rybářské konvence,“ řekl, každá z nich přiváží alespoň 400 delegátů od května. „Máme spoustu skvělých festivalů a událostí, které se letos konají, některé v letní sezóně, ale některé… až na podzim.“ Clemence řekl, že silná turistická sezóna je dobrá zpráva pro ostrov, i když se někteří mohou stěžovat na zvýšený provoz a dav lidí. „Jako ostrovani si to možná někdy bereme jako samozřejmost,“ řekl. „Ale daňové příjmy, které jsou generovány naší průmyslovou odvětvím, pomáhají podpořit tolik dalších oblastí ve vládě… vzdělání, zdravotní péči, všechny tyto silnice a infrastrukturu.“ Následovat budou další dvě výletní lodi v Charlottetownu tento měsíc: Viking Polaris 25. dubna a Volendam čtyři dny poté. Celkem je plánováno 96 výletních lodí do Charlottetownu letos. Nejrušnější den se očekává 1. října, kdy bude v přístavu připojeno čtyři lodi.

Často kladené otázky:

1. Kdy připlula první výletní loď do přístavu Charlottetown?
První výletní loď připlula do přístavu Charlottetown v pondělí ráno před úplným zatměním Slunce.

2. Jak se jmenovala loď a kdy měla odplout?
Loď se jmenovala MSC Poesia a měla odplout ve 5 hodin odpoledne.

3. Kolik pasažérů a členů posádky mohla loď pojmout?
Loď mohla pojmout více než 3 000 pasažérů a téměř 1 000 členů posádky.

4. Jaký obchod zůstal otevřen na molu Peakes Quay?
Obchod s pohlednicemi a dárky Nellies and Reggies byl jedním z mála obchodů na molu Peakes Quay, který zůstal otevřen v pondělí.

5. Jaká je zkušenost majitelky obchodu Nellie Murrayové s prodejem v době pandemie?
Majitelka Nellie Murrayová uvedla, že od začátku pandemie se prodej jejího obchodu každoročně zlepšil a doufá, že tento trend bude pokračovat i v této sezóně.

6. Jaké události jsou plánovány na P.E.I. v turistické sezóně?
V turistické sezóně jsou plánovány čtyři velké rybářské konference a další festivaly a události. Některé se budou konat v letní sezóně, jiné až na podzim.

7. Jaká je důležitost turistické sezóny pro ostrov P.E.I.?
Silná turistická sezóna je důležitá pro ostrov, protože generuje daňové příjmy, které podporují další oblasti ve vládě, například vzdělání, zdravotní péči a infrastrukturu.

Související odkazy:
Oficiální web cestovního ruchu na Prince Edwardově ostrově
Národní parky v Prince Edwardově ostrově