Článek: Nejlepší nové hotely v Evropě 2022

Vítězové cen World Travel Awards byli oznámeni a letos se zaměřil především na nejlepší nové hotely v Evropě. Cestovní odborníci a veřejnost vybírali nominace pro ty nejlepší destinace pro cestovatele.

V této kategorii se ocitly přední hotely ve Španělsku a Portugalsku, následované Itálií, Řeckem a Anglií. Mezi nominovanými značkami nechyběly ani Marriott a Domes Resorts. Zvláštní zájem byl věnován zejména městským nemovitostem a historickým lokalitám. Letos jsou upozorňovány také nově vznikající turistické destinace, mezi nimiž patří Bad Ischl v Rakousku, Bansko v Bulharsku, Braga v Portugalsku, Bydgoszcz v Polsku, Huesca La Magia ve Španělsku, Ljubljana ve Slovinsku, Matera v Itálii, Mljet v Chorvatsku, Sines v Portugalsku a Tartu v Estonsku.

Hovořil jsem se zakladatelem World Travel Awards, Grahamem Cookem, který řekl: “Tento rok již naznačuje, že bude velmi živý pro cestovní ruch. Naše gala večer v Evropě, první zastávka našeho velkého turné 2024, se konala v Berlíně a vítězové předčili všechna očekávání. V kategorii Nejlepší nové hotely to byl skvělý rok s mnoha úžasnými novými otevřeními, která překonávají hranice kvality.”

Mezi vítěze v této kategorii patří:
– 1 Hotel Mayfair (Anglie): Tato udržitelná rezidence s 181 pokoji se nachází v samém srdci slavné čtvrti Mayfair v Londýně. Je obklopena krásnými královskými parky a muzei a vyniká zejména díky svým zeleným stěnám, které producují kyslík, absorbují skleníkové plyny a poskytují úsporu energie.

– AC Hotel by Marriott Split (Chorvatsko): Tento vysoký hotel se 214 pokoji se nachází v centru města v blízkosti historického paláce Dioklecián. Každý pokoj nabízí úchvatné výhledy na Jaderské moře a Split.

– Bulgari Hotel Rome (Itálie): Tento luxusní hotel s 114 pokoji a apartmá je umístěný na slavném náměstí Piazza Augusto Imperatore, jen kousek od slavné nákupní ulice Via del Corso. Vyniká především nádherným apartmá Bulgari s výhledem na mauzoleum císaře Augusta, obrovským lázním Bulgari, restaurací Il Ristorante – Niko Romito a spektakulární terasou s panoramatickým výhledem na Řím.

– Domes Noruz Mykonos (Řecko): Tento plážový hotel nabízí 52 pokojů, včetně 32 apartmá. Je určený pouze pro dospělé a má venkovní bazén, fitness centrum a noční klub. Mnoho pokojů má vlastní soukromý bazén nebo vířivku.

– Dorothea Hotel, Budapest, Autograph Collection (Maďarsko): Tento 216 pokojů a apartmá hotel je inspirovaný životy arcivévodkyně Doroty a palatina Josefa v 19. století. Nachází se ve třech velkolepých budovách a nabízí také restauraci BIBO Andalusian na střeše od Dani Garcii a rozsáhlé lázně s posilovnou.

Tato skvělá ocenění nejlépe novým hotelům v Evropě ukazují bohatství turistických destinací a nabízí cestovatelům úžasné možnosti ubytování a nezapomenutelných zážitků. Naše kontinent nabízí širokou škálu zajímavých míst, která stojí za to objevit.

Často kladené otázky (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích uvedených v článku:

1. Kdo jsou vítězové cen World Travel Awards pro nejlepší nové hotely v Evropě?
– Vítězi v této kategorii jsou: 1 Hotel Mayfair (Anglie), AC Hotel by Marriott Split (Chorvatsko), Bulgari Hotel Rome (Itálie), Domes Noruz Mykonos (Řecko) a Dorothea Hotel, Budapest, Autograph Collection (Maďarsko).

2. Kde se nachází 1 Hotel Mayfair a jaký má význam?
– 1 Hotel Mayfair se nachází v Londýně v čtvrti Mayfair. Je známý svými udržitelnými prvky, zelenými stěnami a umístěním v blízkosti královských parků a muzeí.

3. Co nabízí AC Hotel by Marriott Split v Chorvatsku?
– AC Hotel by Marriott Split je vysoký hotel s výhledem na Jaderské moře a Split. Nabízí 214 pokojů a nachází se v blízkosti historického paláce Dioklecián.

4. Kde se nachází Bulgari Hotel Rome v Itálii a jaké má zajímavosti?
– Bulgari Hotel Rome se nachází na náměstí Piazza Augusto Imperatore v Římě. Nabízí luxusní ubytování, výhled na mauzoleum císaře Augusta, lázně Bulgari a panoramatickou terasu s výhledem na Řím.

5. Co lze očekávat v Domes Noruz Mykonos v Řecku?
– Domes Noruz Mykonos je plážový hotel pro dospělé. Nabízí 52 pokojů, fitness centrum, noční klub a mnoho pokojů s vlastním bazénem nebo vířivkou.

6. Co nabízí Dorothea Hotel v Budapešti, Maďarsko?
– Dorothea Hotel je inspirován životy arcivévodkyně Doroty a palatina Josefa v 19. století. Nachází se ve velkolepých budovách a nabízí 216 pokojů a apartmá, restauraci na střeše a rozsáhlé lázně s posilovnou.

7. Jaká je důležitost těchto ocenění pro cestovní ruch v Evropě?
– Tato ocenění ukazují bohatství turistických destinací v Evropě a poskytují cestovatelům možnosti ubytování a zážitků. Evropa nabízí širokou škálu zajímavých míst, která stojí za to objevit.

Definice důležitých termínů nebo žargonu užívaného v článku:
1. World Travel Awards – Ceny udělované za vynikající přínos v oblasti cestovního ruchu a cestovního průmyslu.
2. Udržitelná rezidence – Ubytování, které se zaměřuje na udržitelný rozvoj, ochranu životního prostředí a minimalizaci negativního dopadu na planetu.
3. Jaderské moře – Moře, které se nachází mezi Balkánským poloostrovem a Apeninským poloostrovem. Je to jedno z nejteplejších a nejslanějších moří na světě.
4. Lázně Bulgari – Luxusní lázně spojené s hotelem Bulgari, které nabízejí komplexní wellness služby a relaxaci.
5. Palác Dioklecián – Historická budova v chorvatském Splitu, která byla postavena jako palác pro římského císaře Diokleciána.

Navrhované související odkazy na hlavní doménu (ne podstránky):

World Travel Awards: Oficiální webová stránka World Travel Awards.

Marriott: Oficiální webová stránka Marriott, hotelová značka zmíněná v článku.

Bulgari Hotels: Oficiální webová stránka Bulgari Hotels, luxusní hotelová značka zmíněná v článku.

Domes Resorts: Oficiální webová stránka Domes Resorts, hotelová značka zmíněná v článku.