Alabama Eliminuje Mýtné za Přístup na Pláže

Když guvernérka Kay Ivey nedávno oznámila, že Alabama souhlasila s nákupem mostu Foley Beach Express a zrušením mýta, téměř bylo slyšet kolektivní jásání Alabamců po celém státě. Toto rozhodnutí je “dobré pro všechny, pro občany, podnikání a návštěvníky,” jak řekl starosta Orange Beach Tony Kennon. Tento postoj zachycuje rozsáhlý souhlas s dohodou, která je opravdu prospěšná pro každého. Vedoucí, kteří to dokázali – guvernérka Iveyová, místní úředníci, Alabamský úřad pro dopravu (ALDOT) a společnost Baldwin County Bridge – si zaslouží pochvalu.

Jakmile dohoda bude v květnu dokončena, Alabamci a návštěvníci uvidí okamžité výhody. Existuje samozřejmá výhoda nové bezplatné trasy na alabamské pláže. Více než 20 let most s mýtem poskytoval klíčové spojení s našimi plážovými komunitami. V roce 2023 most s mýtem využilo více než 5,6 milionů vozidel. Každý rok přijede do Baldwin County více než 8 milionů návštěvníků. Představují skoro třetinu všech návštěvníků Alabamy. Většina z nich – více než 6 milionů – přijíždí do Baldwin County, aby si užívala naše nedotčené pláže.

Zatímco tyto návštěvníky povzbuzujeme, aby “zanechali jen stopy,” rozhodně chceme, aby zde nechali své dolary. A taky je tu nechávají. Naši plážoví návštěvníci přispívají přibližně 8 miliardami dolarů do naší ekonomiky a podporují 65 000 pracovních míst v cestovním ruchu po celém státě.

To je zvláště důležité pro Baldwin County. Cestovní ruch je hlavním průmyslem v této okrese a daňové příjmy z cestovního ruchu tvoří většinu rozpočtů jak pro Gulf Shores, tak pro Orange Beach.

Ale finanční výhody zasahují mnohem dále než jen jeden okres. Podíl z příjmů z ubytování a maloobchodních tržeb ve společenstvích přispívá do Fondu pro vzdělávání státu Alabama, což znamená, že školy ve všech společenstvích Alabamy profitují z turistiky na pláži. Tento nový most také povede k odlehčení přetíženého provozu v této oblasti. V roce 2011, kdy byl John Cooper jmenován ředitelem ALDOT, uspořádal v Baldwin County sérii jednání, aby identifikoval místní priority. Ulevit od přetížení provozu na Highway 59 byl označen jako největší dopravní potřeba v této oblasti. Toto přetížení způsobuje dlouhá zpoždění pro obyvatele a návštěvníky, a brání záchranným složkám, přístupu do nemocnic a evakuaci během hurikánů.

Most Foley Beach Express byl navržen tak, aby pomohl poskytnout rychlou jízdu na soukromém mostě s mýtem a tím také ulevil přetížení na Highway 59. Nicméně mnozí cestující využívali tohoto výjezdu, aby se dostali poblíž pláže, ale samotný most s mýtem se vyhnuli, protože nechtěli platit mýto. Výsledkem je, že most s mýtem nebyl řešením pro přetížený Highway 59, což se jen zhoršovalo. Nyní, s odstraněním mýta, tato dohoda znamená, že most konečně dokáže pomoci zlepšit dopravní situaci na Highway 59. To výrazně zvýší plynulost a pohodlí dopravy v této oblasti.

Nakonec tato dohoda zahrnuje další zlepšení silniční infrastruktury. V rámci dohody se ALDOT bude snažit o rozšíření ulice Canal a modernizaci křižovatky State Routes 161 a 180. Kromě toho pokračuje výstavba druhého bezplatného mostu přes intracoastal vodní cestu. Když bude dokončen v roce 2026, tento most ještě více sníží provoz na Highway 59, zlepší přístup k záchranným službám a zajistí bezpečnější a rychlejší evakuace.

K dosažení takových pozitivních výsledků je třeba tým a tato dohoda je jasným důkazem. Vedeni guvernérkou Iveyovou a zahrnující místní vůdce, ředitele ALDOT Johna Coopera a mostní společnost, tento tým dosáhl historické dohody, která přináší výhody každému Alabamci. Pokud podporujeme přístup na naše pláže, pomáháme lidem ušetřit peníze a investovat do místní infrastruktury, posilujeme ekonomiku Alabamy, udržujeme pracovní místa a přinášíme školám a komunitám velké vítězství. Dobrá práce, týmu!

Časté otázky (FAQ) na základě hlavních témat a informací prezentovaných v článku:

1. Jaké výhody přináší dohoda ohledně mostu Foley Beach Express v Alabamě?
– Dohoda zpřístupňuje novou bezplatnou trasu na alabamské pláže.
– Odstranění mýta na mostě umožní větší plynulost a pohodlí dopravy na Highway 59.
– Dohoda povede k odlehčení přetíženého provozu v oblasti a umožní rychlý přístup k záchranným službám a evakuaci během hurikánů.
– Díky turistům přispívajícím do ekonomiky více než 8 miliardami dolarů, se dohoda také rozšíří finanční výhody na celý stát a ve prospěch škol a komunit.

2. Jaký je důležitý průmysl v okrese Baldwin County?
– Cestovní ruch je hlavním průmyslem v okrese Baldwin County.

3. Jak dlouho trvá, než bude dokončena dohoda?
– Dohoda bude dokončena v květnu.

4. Jaké další zlepšení silniční infrastruktury dohoda obsahuje?
– ALDOT se bude snažit o rozšíření ulice Canal a modernizaci křižovatky State Routes 161 a 180.
– Bude postaven druhý bezplatný most přes intracoastal vodní cestu, který bude dokončen v roce 2026.

5. Kdo se podílel na dosažení této dohody?
– Guvernérka Kay Iveyová, místní vůdci, ředitel ALDOT John Cooper a mostní společnost byli klíčovými členy týmu, který dosáhl historické dohody.

Významné termíny a žargon v článku:

– Foley Beach Express – most v Alabamě, který byl dříve zpoplatněný, ale je nyní bezplatný
– Mýtné – poplatek za použití mostu
– Baldwin County – okres v Alabamě, který je znám svými plážemi
– ALDOT – Alabama Department of Transportation (Alabamský úřad pro dopravu)
– Gulf Shores – město v Baldwin County, známé turistickými plážemi
– Orange Beach – město v Baldwin County, také populární turistická destinace
– Highway 59 – silnice v Baldwin County
– Turistika na pláži – okamžik, kdy turisté navštěvují pláže s cílem relaxovat a strávit dovolenou

Sugerované související odkazy na hlavní doménu (ne podstránky):
Oficiální stránka státu Alabama
Alabama Department of Transportation
Oficiální stránka města Gulf Shores
Oficiální stránka města Orange Beach

Doporučené upravené odkazy URL:
Oficiální stránka státu Alabama
Alabama Department of Transportation
Oficiální stránka města Gulf Shores
Oficiální stránka města Orange Beach