Zářící hvězdy z Worcesteru: Turistika s filmy a televizí jako tahákem

Worcester – Discover Central Massachusetts je nadšená. Ne, nemluvíme o hvězdách na obloze, ale o hollywoodských celebritách na velkém a malém plátně. Turistická agentura, podporující Worcester a okolních 30 obcí, vidí obrovský potenciál využití síly hvězd populárních herců, kteří svou práci praktikovali v této oblasti.

O jaké hvězdy tu jde? Hovoříme o Amy Adams, Christianu Baleovi, Bradley Cooperovi, Tomu Cruisovi, Cameron Diaz, Paulu Giamattim, Michaelu C. Hallu, Jonu Hammovi, Jonahovi Hillovi, Jennifer Lawrenceové, Matthewu McConaugheyovi, Meryl Streepové, Liamu Neesonovi a Ryanovi Reynoldsovi, pro začátek.

Hlavní cílem Discover Central Massachusetts je přilákat filmové a televizní nadšence do regionu prostřednictvím nově přepracované webové stránky agentury. Na brainstormingu, který se konal minulý týden v AC Hotelu by Marriott Worcester, se sešly Monique M. Messier, prezidentka Discover Central Massachusetts, Mary Simone, generální manažerka AC Hotelu by Marriott Worcester a předsedkyně správní rady Discover Central Massachusetts, Sam Ashraf, marketingová specialistka této turistické agentury, a Breanna DiBella, majitelka kreativní a marketingové firmy Studio DiBella, která byla najata agenturou.

Jak Messier uvedla: „V Worcesteru se děje tolik věcí v souvislosti s filmovým průmyslem a naším cílem je to začít výrazněji představovat. Existuje mnoho různých způsobů, jak toho dosáhnout. Můžeme vytvořit itineráře, ve kterých vyprávíme příběhy o těchto filmech a jejich místech natáčení ve městě. Můžeme vám to všechno snadno vykreslit. Přijdete do města, použijete naši aplikaci itineráře a my vám můžeme říct, kde se natáčelo. Můžeme vám poskytnout přehled o tom, jaký film tam byl natočen a jaká je jeho historie.“

Jako druhé největší město v Nové Anglii s centrální polohou se Worcester za poslední dekádu stal dějištěm mnoha významných filmových projektů. Čtyři účastníci setkání v AC Marriottu se snaží prezentovat skvělou filmovou, televizní a streamovací nabídku města s cílem podpořit turistiku, která je třetí největší průmyslovou odvětvím v Massachusetts, a přitáhnout tak možná další projekty.

Simone je dobře obeznámená s filmovými a televizními projekty. Žádnou cizincem filmových projektů není ani Samantha Simone. Akční dobrodružný film „Honest Thief“ s Liamem Neesonem a „Dexter: New Blood“ byly natáčeny právě v jejím hotelu.

Pokud jde o oblíbené filmy, seriály nebo herce, kteří natáčeli v Worcesteru, Simone tvrdí, že turisté chtějí zažít tu atmosféru. A to je přesně to, co Discover Central Massachusetts plánuje: Dát turistům tu možnost. Simone sdílela: „Neustále se mě ptají, ‚Mohu spát v pokoji, ve kterém spal Liam Neeson?‘ To se poté bohužel neostudovalo, takže se nestalo v našem hotelu. Ale to okno, z kterého Neeson vyskočil, bylo opravdu naše. Ptají se mě také ‚Je to opravdu ta baru z ‚Dexter: New Blood‘?‘ Ano, je to naše barová. Nebo, ‚Je to místo, kde se konala policejní konvence?‘ Ano, opravdu to tak je. Mělo to místo v našem konferenčním prostoru. Lidé chtějí zažít scénu z filmu ‚Nedívej se nahoru‘, když vidíte, že se to natáčelo přímo naproti obchodu Mercantile. Chtějí tam stát, chtějí to zažít. A máme toho tolik nabídnout. Každý to vidí, takže chtějí prožít tu zkušenost. A my jim tu zkušenost nabídneme.“

Simoneho nadšení pro filmové projekty natáčené ve městě nekončí u jejího hotelu. Do této posedlosti patří i „The Holdovers“, které natáčelo klíčovou scénu na zadních schodech městské radnice. Simone uvedla: „Staneme se ekonomickým tahákem pro turistiku. Učiníme to přes filmový průmysl, protože je to dosud nevyužité tržiště. Minulý týden mi zavolali tři lidé a ptali se na film Paula Giamattiho. ‘Kde se to natáčelo?’ odpovídám, ‘Přímo na schodech městské radnice. Stačí jít tam, počkat, až se stmívá, otočit se a vyfotit to.’ To je sice šílené, ale lidi to milují.“

Pokud Giamattiho jméno bude potvrzeno jako vítěze Oscarů v kategorii nejlepší herec 10. března za jeho roli ve filmu „The Holdovers“, Simone se žertovně zmínila, že hodlá běžet přímo na místo, kde se scéna natáčela, a udělat velkou hvězdu s nápisem „Tady se točila scéna z filmu ‚The Holdovers‘.“ Simone tvrdí: „To povzbudí turistický ruch. Získáme hodně návštěvníků díky tomuto celému reklamnímu průvanu. Myslím si, že to můžeme skutečně rozvinout. Musí to někde začít a tohle je ten začátek.“

Simone nechce jen umisťovat hvězdy na místa, kde se natáčely klíčové scény ve Worcesteru. Ashraf navrhuje také vybavit hvězdy mobilní aplikací, která umožní kolemjdoucím získat informace o tomto místě. Z toho vznikla myšlenka na interaktivní procházkovou aplikaci, která by mohla přivést lidi na místa, kde byly natáčeny scény z významných filmových a televizních projektů.

Ashraf představila další své nápady, které zahrnují spojení dokončených filmových scén s reálnými místy ve Worcesteru. Řekla: „Pokud dokážeme pořídit fotografii z filmové scény a porovnat ji se skutečným místem v Worcesteru, můžeme tato místa zveřejnit na naší webové stránce v mapě. Vytvoří to nostalgický pocit, připomenutí: ‚Oh, pamatujete si tu scénu z toho filmu právě na tomhle místě?‘“

Messier na to doplňuje: „Webová stránka se stane ekonomickým motorem pro turistiku. To je přesně to, co chceme. Vím, že je zde potřeba a myslím si, že tu potřebu uspokojíme a dostaneme se na mapu.“

Pro plánování dalších kroků těchto čtyř žen to znamená, že si musí udělat domácí úkoly. Prohlédly si webové stránky jiných turistických agentur, včetně exploregeorgia.org (kde najdete všechno, od seriálu „Chůze mrtvých“ po nedávné „Fialovou barvu“).

Časté dotazy (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích prezentovaných v článku:

1. Kdo jsou některé z hollywoodských celebrit, které svou práci praktikovaly v oblasti Worcesteru?
– Amy Adams, Christian Bale, Bradley Cooper, Tom Cruise, Cameron Diaz, Paul Giamatti, Michael C. Hall, Jon Hamm, Jonah Hill, Jennifer Lawrence, Matthew McConaughey, Meryl Streep, Liam Neeson a Ryan Reynolds.

2. Jakou hlavní cíl má Discover Central Massachusetts?
– Hlavním cílem je přilákat filmové a televizní nadšence do regionu prostřednictvím nově přepracované webové stránky agentury.

3. Jakou hrdinu obsahuje přepracovaná webová stránka agentury?
– Možnosti pro turisty zahrnují itineráře, které vypráví příběhy o filmech a jejich místech natáčení ve Worcesteru. Těmto turistům je nabídnuta aplikace itineráře, která jim pomůže najít místa natáčení a poskytne informace o filmech.

4. Jak se Worcester stal dějištěm mnoha filmových projektů?
– Jako druhé největší město Nové Anglie s centrální polohou se Worcester stal dějištěm mnoha významných filmových projektů.

5. Jaké jsou další návrhy a plány turistické agentury?
– Turistická agentura uvažuje o vytvoření interaktivní procházkové aplikace, která by přiváděla lidi na místa, kde byly natáčeny scény z významných filmových a televizních projektů. Plánuje také zveřejnit srovnávací fotografie filmových scén a skutečných míst ve Worcesteru na webové stránce agentury.

6. Jakou roli hraje hotel AC by Marriott Worcester v tomto plánu?
– Hotel AC by Marriott Worcester hraje roli při podpoře a spolupráci na projektu přilákání turistů na místa natáčení a spojení s filmovými projekty.

7. Jak se turisté mohou podílet na tomto projektu?
– Turisté mohou být součástí tohoto projektu tím, že navštíví místa natáčení, využijí aplikaci itineráře a prožijí atmosféru filmových a televizních projektů ve Worcesteru.

8. Která turistická agentura sloužila jako inspirace pro Discover Central Massachusetts?
– Turistická agentura exploregeorgia.org sloužila jako inspirace pro Discover Central Massachusetts.

Důležité termíny a žargón použité v článku:

1. Discover Central Massachusetts – Název turistické agentury, která se zaměřuje na rozvoj turismu v centrální části Massachusetts.
2. Itineráře – Podrobný plán nebo program, který obsahuje časový harmonogram a místa k návštěvě.
3. Filmový průmysl – Průmysl spojený s natáčením, produkcí a distribucí filmů.
4. Natáčení – Akt procesu záznamu obrazu na film nebo digitální médium.
5. Turistika – Cestování a pobyt na místech mimo domov za účelem zážitků a relaxace.

Doporučené související odkazy na hlavní doménu:

1. Centrální Massachusetts – Oficiální webová stránka Discover Central Massachusetts
2. Georgia – Oficiální webová stránka exploregeorgia.org