Růst turistiky v okrese Wake County: Příliv návštěvníků podpoří rozvoj projekty v oblasti

Z koncertů a sportovních akcí až po kulturní události – stovky akcí se loni konaly v okrese Wake County, a s sebou přinesly obrovský počet návštěvníků do této oblasti.

Dennis Edwards, prezident a generální ředitel Úřadu pro kongres a turismus ve Velkém Raleighu, sdělil: “V roce 2023 jsme měli nejlepší rok v historii, co se týče sběru turistických poplatků.”

Úřad vydal Závěrečnou zprávu o turismu v okrese Wake County za rok 2023 a ukazuje se, že obsazenost hotelů a výnosy z pohostinství se zvýšily.

Zpráva uvádí, že příjmy z ubytování v hotelu a poplatky za připravené jídlo a nápoje v roce 2023 dosáhly rekordních hodnot, což je o 12 % více než v roce 2022.

Edwards řekl: “Daří se nám vynikajícím způsobem a je to dobrý ukazatel toho, že stále více lidí přichází navštívit okres Wake.”

Nárůst návštěvnosti přináší prospěch hlavním projektům v okrese Wake County.

“Tyto daně skutečně přispívají k rozvoji infrastruktury,” dodal Edwards. “Z turistických infrastrukturních projektů, jako je rozšíření konferenčního centra, vylepšení PNC arény, využíváme část těchto prostředků k přivítání nového hotelu Omni v centru města poblíž konferenčního centra.”

Jeff Merritt z Centennial Authority, který dohlíží na PNC Arena, považuje tyto čísla za dobré zprávy.

“Máme z této daně získat 300 milionů dolarů během období 25 let,” řekl Merritt. “Tento číslo je již stanoveno a samozřejmě výkon v hotelu, motelu a poplatků za připravené jídlo je právě tím, co všichni, kteří jsou zodpovědní za financování v městě a v okrese, potřebují, aby se zajistilo, že tyto čísla fungují.”

Celou zprávu si můžete přečíst zde.

Časté otázky (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích představených v článku:

1. Které druhy událostí se loni konaly v okrese Wake County?
2. Jaký rok byl nejlepším rokem v historii vzhledem k sběru turistických poplatků?
3. Jaký byl nárůst příjmů z ubytování v hotelu a poplatků za připravené jídlo a nápoje v roce 2023 ve srovnání s rokem 2022?
4. Jaký prospěch přináší nárůst návštěvnosti hlavním projektům v okrese Wake County?
5. Které turistické infrastrukturní projekty jsou podporovány těmito prostředky?

Definice klíčových pojmů:

– Úřad pro kongres a turismus ve Velkém Raleighu: nezisková organizace, která se zaměřuje na podporu turismu a kongresů v oblasti Raleigh v Severní Karolíně.
– Okres Wake County: administrativní územní jednotka v Severní Karolíně, USA.
– Sběr turistických poplatků: poplatky vybírané od turistů za ubytování, stravování a další aktivity při jejich návštěvě.
– Rozšíření konferenčního centra: projekt rozšiřování stávajícího centra pro konference a akce.
– PNC aréna: víceúčelová aréna v okrese Wake County, která slouží jako domácí stadion pro sportovní a kulturní události.
– Hotel Omni: nový hotelový objekt v centru města poblíž konferenčního centra.

Sugerované odkazy:

visitraleigh.com – Oficiální turistická stránka města Raleigh.
wakegov.com – Oficiální stránka okresu Wake County.

Závěr: Turistický ruch v okrese Wake County v Severní Karolíně za rok 2023 přinesl rekordní příjmy a obsazenost hotelů. Nárůst návštěvnosti znamená také rozvoj infrastruktury a podporu hlavních turistických projektů v oblasti.