Pinellas County Breaks Tourist Tax Collection Records Amidst Economic Recovery

Pinellas County překonalo za březen své předchozí rekordy ve výběru turistických daní s částkou přesahující 14,6 milionu dolarů – nejvyšší sumu za jeden měsíc v historii, uvedli úředníci cestovního ruchu ve středu. Podle turistického úřadu Visit St. Pete/Clearwater předstihlo toto číslo předchozí rekord z března 2023 o více než 1 milion dolarů. Nový rekord přichází v důležitou dobu, kdy si hrabství po letech akumulace turistických rezerv ve výši více než 200 milionů dolarů postupně začne moci dovolit investovat tyto peníze do nákladných projektů, včetně oživení pláží a nového baseballového stadionu týmu Tampa Bay Rays v centru St. Petersburgu.

I přes skvělý rok pro výběr turistických daní během fiskálního roku 2023, který skončil v září, bylo prvních několik měsíců nového fiskálního roku poměrně bouřlivých. V říjnu, prosinci a lednu se daňové příjmy pohybovaly pod úrovní předchozího roku. S velkými projekty před sebou se někteří odborníci ve stavebním průmyslu, kteří zasedají v Turistické rozvojové radě hrabství, již dříve v tomto měsíci obávali o pokles počtu návštěvníků. Například Russ Kimball, generální ředitel resortu Sheraton Sand Key, uvedl, že nikdy neviděl tak nízkou obsazenost hotelů a dovolenkových pronájmů jako letos v březnu a dubnu.

Podle Eddieho Kirsche, ředitele oddělení digitálních a datových technologií turistického úřadu, výpadky se projevily v mírném poklesu obsazenosti hotelů a dovolenkových pronájmů ve srovnání s loňským rokem. However, kapacita hotelů se zvýšila, stejně jako ceny za pokoje, což vedlo k vyšším výdajům a překročení celkových čísel za tento časový úsek. Tuto skutečnost komentoval člen Rady, majitel hotelu Birchwood, Chuck Prather: „Myslím, že je to velmi důležité. Pro mě to znamená obrácení skoro ročního trendu.”

Brian Lowack, generální ředitel turistického úřadu, uvedl ve středu v rozhovoru, že je příliš brzy dělat predikce, zda se hrabství podaří dosáhnout svého cíle ve výběru turistických daní ve výši více než 101 milionů dolarů letos, ale je přesvědčen, že místní turismus je po podzimních a zimních problémech zpět na správné cestě. Plány na oživení turistické návštěvnosti během letních a podzimních měsíců, kdy se obvykle daňové příjmy snižují, zahrnují přesvědčování turistů z okolních hrabství, jako je Polk a Pasco, aby strávili noc v Pinellas a zvýšení marketingu ve Střední Americe, aby bylo využito nových pravidelných letů mezi Mexico City a letištěm Tampa International.

“Celosvětový cestovní průmysl je konkurenceschopnější než kdy jindy,” řekl Lowack. “Abychom zůstali konkurenceschopní a přinesli větší dopad na destinaci, potřebujeme peníze z turistických rozvojových daní investovat do projektů, které přilákají více turistů.”

Často kladené otázky (FAQ):
1. Jaký rekord překonalo hrabství Pinellas County v březnu?
– Pinellas County překonalo své předchozí rekordy ve výběru turistických daní s částkou přesahující 14,6 milionu dolarů – nejvyšší sumu za jeden měsíc v historii.

2. O kolik dolarů předstihlo toto číslo předchozí rekord z března 2023?
– Toto číslo předstihlo předchozí rekord z března 2023 o více než 1 milion dolarů.

3. Jaké projekty plánuje hrabství investovat s novými penězi z turistických rezerv?
– Hrabství plánuje investovat peníze do nákladných projektů, včetně oživení pláží a nového baseballového stadionu týmu Tampa Bay Rays v centru St. Petersburgu.

4. Jaké byly daňové příjmy hrabství v prvních několika měsících nového fiskálního roku?
– Daňové příjmy v říjnu, prosinci a lednu se pohybovaly pod úrovní předchozího roku.

5. Jak se projevily výpadky v turistickém odvětví?
– Výpadky se projevily v mírném poklesu obsazenosti hotelů a dovolenkových pronájmů ve srovnání s loňským rokem. Kapacita hotelů se však zvýšila a ceny za pokoje také, což vedlo k vyšším výdajům a překročení celkových čísel za tento časový úsek.

6. Jaké plány jsou na oživení turistické návštěvnosti v letních a podzimních měsících?
– Plány zahrnují přesvědčování turistů z okolních hrabství, jako je Polk a Pasco, aby strávili noc v Pinellas a zvýšení marketingu ve Střední Americe, aby bylo využito nových pravidelných letů mezi Mexico City a letištěm Tampa International.

7. Jaká je vize turistického úřadu pro investování peněz z turistických rozvojových daní?
– Turistický úřad chce investovat peníze do projektů, které přilákají více turistů a pomohou hrabství zůstat konkurenceschopným v globálním cestovním průmyslu.

Definice klíčových termínů:
– Turistické daně: Druh daní, které jsou vybírány z turistických služeb a produků a slouží k podpoře turistického průmyslu a rozvoje destinací.
– Hrabství Pinellas County: Administrativní územní jednotka ve státě Florida v USA, známá svými plážemi a turistickými atrakcemi.
– Turistický úřad Visit St. Pete/Clearwater: Organizace odpovědná za propagaci turistických cílů a atrakcí v hrabství Pinellas.

Související odkazy:
visitstpeteclearwater.com: Oficiální webová stránka turistického úřadu Visit St. Pete/Clearwater.
birchwoodhotel.com: Oficiální webová stránka hotelu Birchwood.
sheratonsandkeyresort.com: Oficiální webová stránka resortu Sheraton Sand Key.
tampabay.com/rays: Oficiální webová stránka baseballového týmu Tampa Bay Rays.