Rozruch na Mardi Gras v New Orleans – K rozvíjení turismu přispívá i ubytování v karavanech

Letos je novoorleánský resort French Quarter doslova zaplněn návštěvníky, kteří přijeli oslavit Mardi Gras. Manažeři resortu uvádějí, že jsou plně obsazeni a očekávají příjezd více než 50 karavanů v tento víkend. Několik návštěvníků, kteří sem přijeli autem, uvedlo, že to není jejich první pobyt v New Orleans.

Rebecca Hamm a Chelle Hughes se tentokrát rozhodly pro sesterskou dovolenou na karavanovém parkovišti ve čtvrtek. Svůj karavan si přivezly z oblasti Nashville.

Hammová sdělila: “Na Mardi Gras jezdíme jednou za pár let.” Tato návštěva je pro ně zvláštní, protože se přidávají k posádce spolku Krewe of Orpheus.

“Chceme vidět, co skutečně přinese Mardi Gras tomu, aby to byl Mardi Gras,” řekla Hammová. “Jako členové posádky doufáme, že toho dosáhneme.”

Chelle Hughesová říká, že New Orleans je v jejich krvi, a je těžké nevracet se sem. “Ta energie, ta upřímná energie, která je ve městě, nás sem stále vrací.”

Dani Blacková přijela z Floridy a říká, že má ráda pohostinnost. “Je to pěkný park a je cenově dostupnější než pobyt v hotelu,” řekla Blacková.

Kelly Schulzová z New Orleansu tvrdí, že více turistů během karnevalového období pomůže podnikům, jako jsou hotely a restaurace. “New Orleans je otevřený pro všechny cestovatele,” uvedla Schulzová. “Ať už zůstáváte ve vašem karavanu nebo v hotelu, penzionu, nebo si někteří vyberou pobyt u přátel a příbuzných.”

Podle organizace New Orleans and Company byla obsazenost hotelů v centru města během Mardi Gras kolem 90 procent.

Mardi Gras přineslo v roce 2023 státu Louisiana 14 milionů dolarů daní.

Studie provedená na univerzitě Tulane ukazuje, že Mardi Gras má na místní ekonomiku města impakt ve výši 90 milionů dolarů.

“Mardi Gras je skvělým příkladem, proč jsme byli zbudovali na pořádání Super Bowlu a všech dalších typů akcí,” dodala Schulzová. “New Orleans tohle zvládá každý rok s takovou dokonalostí. Pokud lidé hledají cestování karavanem nebo jinými prostředky, víme, že New Orleans je právě teď jednou z nejoblíbenějších destinací.”

Často kladené otázky (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích prezentovaných v článku:

1. Co je Mardi Gras?
– Mardi Gras je oslava, která se koná předcházející den popeleční středy a je spojena s karnevalovým obdobím. Je to tradiční událost slavená zejména v New Orleansu, která zahrnuje průvody, kostýmy, hudbu a zábavu.

2. Kdo je Krewe of Orpheus?
– Krewe of Orpheus je spolek, který se účastní Mardi Gras v New Orleansu. Rebecca Hamm a Chelle Hughes se přidaly k této posádce jako členové.

3. Proč lidé preferují příjezd vozem než pobytem v hotelu?
– Někteří návštěvníci preferují příjezd autem nebo karavanem do New Orleansu kvůli cenové dostupnosti. Karavanové parkoviště nabízí pěkné prostředí za dostupnou cenu.

4. Jaký má Mardi Gras vliv na místní ekonomiku?
– Mardi Gras má významný ekonomický dopad na město. Letošní studie ukázala, že Mardi Gras mělo impakt ve výši 90 milionů dolarů na místní ekonomiku. Navíc stát Louisiana získal z Mardi Gras 14 milionů dolarů daní.

5. Jaká je obsazenost hotelů během Mardi Gras v New Orleansu?
– Podle organizace New Orleans and Company byla obsazenost hotelů v centru města během Mardi Gras kolem 90 procent.

6. Jak je New Orleans populární destinací pro cestování karavanem?
– New Orleans se stal jednou z nejoblíbenějších destinací pro cestování karavanem. Mardi Gras je skvělým příkladem, proč je New Orleans oblíbeným cílem cestovatelů v karavanech.

Doporučené související odkazy:
neworleans.com – oficiální web New Orleansu
kreweoforpheus.com – oficiální web spolku Krewe of Orpheus