Nový CEO pro Reno-Tahoe Tourism Authority

Reno-Tahoe Tourism Authority (RTTA) v čtvrtek oznámila jméno svého nového CEO, čímž ukončila náročný výběr, který způsobil, že dva finalisté se v poslední chvíli stáhli. Mike Larragueta, který byl zástupcem ředitele, byl jednohlasně zvolen novým CEO na zasedání správní rady organizace. Po stažení druhého finalisty Brendy Scolari se Larragueta stal jediným kandidátem, který předstoupil před radu.

Tato volba nového vedení RTTA vyvolala některé otázky a pochybnosti v řadě členů správní rady. Eddie Ableser, člen rady, se vyjádřil ke kritice, že výběr byl proveden pouze s jedním kandidátem. Prohlásil, že “poslední věcí, kterou potřebujeme, je dojem, že jsme se dostali k této volbě pouze proto, že nebylo jiného kandidáta. Je to urážka naší práce a procesu a také našeho týmu a vedení této organizace.”

Larragueta, který získal podporu vyššího managementu RTTA, slíbil, že bude úzce spolupracovat se správní radou, aby zajistil, že všichni budou mít stejný přístup. Nedávno byl Larragueta předmětem interního vyšetřování poté, co RTTA obdržela anonymní stížnost během výběru kandidátů. Vyšetřování, které provedl vnější vyšetřovatel, Larraguetovi neprokázalo žádné nepravosti.

Napětí mezi některými členy správní rady bylo v minulosti problémem pro předchozí ředitele RTTA a to si Larragueta dobře uvědomuje. Kromě zastupování jako dočasný CEO je Larragueta také dlouholetým viceprezidentem pro prodej RTTA.

“Komunikace je klíčová,” řekl Larragueta. “Potřebujeme vědět, jaké jsou vaše priority jako člena správní rady, abychom se všichni pohybovali ve stejném směru.”

Správní rada se také zabývala důležitostí vyjednávání férové smlouvy. Jedním z hlavních důvodů problémů mezi radou a bývalým CEO Charlesem Harrisem byla kritika považovala za příliš výhodnou smlouvu. Smlouva obsahovala obrovský bonus ve výši 35%, díky kterému si Harris v roce 2022 přišel na více než 100 000 dolarů.

RTTA však věnuje pozornost obavám členů správní rady ohledně CEO smlouvy. “Rozumíme problémům s předchozí smlouvou,” uvedl právní zástupce RTTA Ben Kennedy. “Na tyto problémy se zaměříme v další smlouvě.”

Časté otázky:
1. Kdo byl zvolen novým CEO organizace Reno-Tahoe Tourism Authority (RTTA)?
– Mike Larragueta byl jednohlasně zvolen novým CEO RTTA.

2. Proč byl výběr proveden pouze s jedním kandidátem?
– Druhý finalista, Brenda Scolari, se v poslední chvíli stáhla. Proto Larragueta byl jediným kandidátem, který předstoupil před radu.

3. Jaká byla reakce některých členů správní rady na tuto volbu?
– Eddie Ableser, člen rady, vyjádřil kritiku nad tím, že výběr proběhl pouze s jedním kandidátem. Vyjádřil obavy o proces volby a dojem, že nebylo dostatečně zvažováno více kandidátů.

4. Jaké záruky dal Mike Larragueta ohledně spolupráce se správní radou RTTA?
– Mike Larragueta slíbil, že bude úzce spolupracovat se správní radou, aby zajistil, že všichni budou mít stejný přístup.

5. Proč byl Mike Larragueta předmětem interního vyšetřování?
– RTTA obdržela anonymní stížnost během výběru kandidátů, což vedlo k internímu vyšetřování týkajícímu se Larraguety. Vyšetřování však neprokázalo žádné nepravosti.

Definice klíčových pojmů:
– CEO: Chief Executive Officer – výkonný ředitel
– RTTA: Reno-Tahoe Tourism Authority – organizace pro cestovní ruch v oblasti Reno-Tahoe

Související odkazy:
visitrenotahoe.com – oficiální stránka organizačního úřadu RTTA.