Nová dálnice West Davis otevřela zcela nové možnosti pro turisty Antelope Islandu

Syracuse, Utah – Od otevření nové dálnice West Davis (SR 177) před měsícem se cestování po západním okrese Davis stalo mnohem jednodušší. Tento fakt významně usnadnil dojíždění domů i do práce pro místní obyvatele a taktéž pro zaměstnance a návštěvníky Antelope Islandu.

“Když jsme slyšeli o plánech na výstavbu této dálnice, uvědomili jsme si, jak velkou výhodu to přinese cestování z Salt Lake City,” řekla Wendy Wilson, manažerka státního parku Antelope Island.

Podle Wendy Wilson většina zaměstnanců parku přijíždí z oblasti Salt Lake City. Dříve byla jejich cesta vedena po dálnici I-15 směrem na Antelope Drive v Laytonu, která je vzdálená sedm mil od vstupu do parku.

Nová dálnice umožňuje řidičům vyjet z I-15 a dojet rovnou na výjezdu Antelope Drive, který je od vstupu přes most do parku vzdálen necelé dva míle.

Podle Wilsonova vyjádření nová trasa ušetří řidičům deset minut, někdy dokonce víc, v závislosti na provozu na dálnici I-15.

Kromě jednoduššího dojíždění si Wilson myslí, že nová dálnice bude mít přímý dopad na počet návštěvníků parku. A to jak v současné době, tak i v budoucnosti.

“Naše návštěvnost se určitě zvýší,” řekla Wilson. Když jde o množství, Wilsonová říká, že to ukáže až čas.

Historie návštěvnosti Antelope Islandu
Wilson pracuje na Antelope Islandu od roku 2011. V tomto roce měl park 280 000 návštěvníků. V roce 2023 se počet návštěvníků ztrojnásobil a přesáhl jedno milion.

Wilsonova vzestupná návštěvnost může být spojena nejen s růstem populace Utahu, ale také s lepší dostupností parku. Myslí si také, že lidé se dozvídají o historicky nízkých hladinách Velkého solného jezera a chtějí je sami vidět.

Jezero dosáhlo svého nejnižšího stavu v listopadu 2022. Poté se po roce 2023 s rekordními srážkami hladina jezera zvýšila zhruba o 5,5 stopy. Dnes je v důsledku vypařování během léta a bouřlivého začátku roku 2024 stále o půl metru výše než jeho nejnižší zaznamenaná úroveň.

Wilson věří, že někteří návštěvníci přicházeli k jezeru v posledních letech s pocitem, že ho musí vidět “před tím, než zmizí”. I když má toto obavy obyvatel Wasatch Frontu, státní zákonodárci a manažeři vodního hospodářství neúnavně pracují na řešeních pro jezero. A nejen na jeho záchranu, ale i na jeho zachování pro budoucnost.

Jejich práce má dvě cíle. Prvním je zachovat ikonický kus identity Utahu. Druhým cílem zákonodárců je předejít co nejvíce vstupu oblaku toxického prachu z daného jezera do plic milionů Utahů, který by mohl napáchat škody na celém ekosystému.

Zatímco přírodními jevy posledního roku se návštěvníkům a i Wilsonové naskytly vítané výhledy, Wilsonová doufá, že lidé, kteří jezero navštívili poprvé, aby ho viděli v nejhorším stavu, se sem vrátí, aby viděli nádherné zdravé hladiny jezera.

“Rozdíl je ohromující … neuvěřitelný a působící úžas,” řekla Wilsonová.

Časté dotazy

1. Co je dálnice West Davis (SR 177)?
Dálnice West Davis (SR 177) je nová dálnice v západním okrese Davis v Utahu. Otevřela se před měsícem a usnadňuje cestování v oblasti.

2. Jaký dopad má dálnice na dojíždění do parku Antelope Island?
Nová dálnice umožňuje řidičům vyjet z dálnice I-15 a dojet rovnou na výjezdu Antelope Drive, který je od vstupu do parku vzdálen necelé dva míle. To snižuje dobu cesty až o 10 minut.

3. Jaký dopad má dálnice na počet návštěvníků parku Antelope Island?
Očekává se, že nová dálnice bude mít přímý dopad na počet návštěvníků parku. Zlepšená dostupnost by mohla vést ke zvýšení návštěvnosti.

4. Jaký byl historický vývoj návštěvnosti Antelope Islandu?
V roce 2011 měl park 280 000 návštěvníků. V roce 2023 se počet návštěvníků ztrojnásobil a přesáhl jedno milion. Růst návštěvnosti může být spojen s růstem populace Utahu a lepší dostupností parku.

5. Jaké jsou cíle zákonodárců a manažerů vodního hospodářství týkající se Velkého solného jezera?
Cíle zákonodárců a manažerů zahrnují zachování ikonického kusu identity Utahu a snahu omezit vznik toxického prachu z jezera, který by měl negativní dopad na ekosystém.

6. Jak se změnil stav Velkého solného jezera v posledních letech?
Jezero dosáhlo nejnižšího stavu v listopadu 2022, ale po rekordních srážkách v roce 2023 se jeho hladina zvýšila. I přesto je hladina stále o půl metru výše než nejnižší zaznamenaná úroveň.

7. Jaký vliv mají změny stavu jezera na návštěvníky?
Někteří návštěvníci přicházejí k jezeru, aby viděli jeho historicky nízké hladiny. Doufá se však, že lidé se sem budou vracet, aby viděli zdravé hladiny jezera a rozdíl mezi nejhorším a nejlepším stavem.

Pro více informací můžete navštívit oficiální webové stránky parku Antelope Island:
Odkaz na oficiální stránky parku Antelope Island