North Korea otevírá své brány turistům poprvé za čtyři roky

Turisté opět mají možnost navštívit Severní Koreu poté, co země po čtyřech letech znovu otevřela své hranice. První skupina turistů dorazila do této tajemné země dnes a stráví tam čtyřdenní výlet. Severní Korea uzavřela své hranice pro zahraniční návštěvníky na začátku roku 2020 kvůli pandemii Covid-19 a od té doby zůstala uzavřena.

Podle zprávy zveřejněné vládou Primorského kraje, oblasti na Dálném východě Ruska sousedící s Severní Koreou, bude čtyřdenní itinerář zahrnovat návštěvu Pchjongjangu a lyžařského střediska Masikryong.

Turistická cestovní kancelář Boctok prodávala místa na tuto cestu za 750 dolarů na osobu a zahrnovala jednu noc v čtyřhvězdičkovém hotelu a dvě noci ve pětihvězdičkovém hotelu. Je však nejasné, zda se tato cesta stane návratem turistiky pro ostatní mezinárodní cestovatele.

Severní Korea zůstává uzavřena pro britské turisty a Ministerstvo zahraničí a Commonwealthu Spojeného království odrazuje od cestování do této země, pokud není nezbytně nutné. V současné době není jasné, kdy se hranice otevřou pro britské turisty.

Navzdory porušování lidských práv a nedostatku svobody slova v Severní Koreji neodrazuje to specializované cestovní kanceláře, jako je Regent Holidays nebo Cox & Kings, od pořádání zájezdů do této země. Tyto kanceláře věří, že turismus je jedním z nejlepších způsobů, jak rozšířit obzory místních obyvatel a přerozdělit bohatství ve společnosti.

Před pandemií bylo povoleno každoročně do Severní Koreje vstoupit pouze zhruba 5 000 zahraničních návštěvníků (vyjma čínských turistů). Kim Čong-un v roce 2015 oznámil plány na rozšíření turistické nabídky země na dva miliony návštěvníků ročně, ale k tomu dosud nedošlo.

Turisté se v Severní Koreji setkávají s přísným dohledem a jsou pouze omezeně představeni skutečnému životu v zemi. Čím déle v zemi pobývají, tím více se jim otevírá autentický pohled na Severní Koreu. Turisté jsou společně s dvěma průvodci a řidičem a itinerář je předem pevně stanovený, ale s menším stupněm flexibility.

Severní Korea může nabídnout bohatou kulturu a historii a turisté se zde setkají s jedinečnými zážitky, které si budou pamatovat celý život.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Proč byla Severní Korea uzavřena pro turisty?
– Severní Korea uzavřela své hranice pro zahraniční návštěvníky na začátku roku 2020 kvůli pandemii Covid-19 a od té doby zůstala uzavřena.

2. Jaké aktivity zahrnuje čtyřdenní itinerář turistické skupiny v Severní Koreji?
– Itinerář zahrnuje návštěvu Pchjongjangu a lyžařského střediska Masikryong.

3. Za kolik se prodávají místa na turistickou cestu do Severní Koreje a co zahrnují?
– Turistická cestovní kancelář Boctok prodávala místa za 750 dolarů na osobu a zahrnovala jednu noc v čtyřhvězdičkovém hotelu a dvě noci ve pětihvězdičkovém hotelu.

4. Jsou momentálně britští turisté vítáni v Severní Koreji?
– Ne, Severní Korea zůstává uzavřena pro britské turisty a Ministerstvo zahraničí a Commonwealthu Spojeného království odrazuje od cestování do této země, pokud není nezbytně nutné.

5. Proč některé cestovní kanceláře stále organizují zájezdy do Severní Koreje navzdory jejímu porušování lidských práv?
– Specializované cestovní kanceláře věří, že turismus je jedním z nejlepších způsobů, jak rozšířit obzory místních obyvatel a přerozdělit bohatství ve společnosti.

Definice klíčových pojmů a odborných termínů:

– Covid-19: Nemoc způsobená koronavirovým SARS-CoV-2, která se objevila v roce 2019 a rozšířila se po celém světě.
– Pchjongjang: Hlavní město Severní Koreje.
– Itinerář: Plánovaný seznam aktivit a míst k návštěvě během cesty.
– Lyžařské středisko Masikryong: Populární lyžařské středisko v Severní Koreji.

Sugestované související odkazy na hlavní doménu:

Regent Holidays: Specializovaná cestovní kancelář organizující zájezdy do různých destinací včetně Severní Koreje.
Cox & Kings: Cestovní kancelář sídlící ve Spojeném království nabízející zájezdy do různých destinací včetně Severní Koreje.