Nežádoucí kempování v Margaret River roste – Co dál?

Residenti Margaret River jsou frustrovaní z nárůstu nelegálních kempařů v oblasti. Místní správa Augusta-Margaret River se pokouší vyřešit tuto situaci, ale kvůli nedostatku ubytování problém nelze vyřešit. Co dál? Občané chtějí, aby místní úřady měly pravomoc vystěhovat nelegální kempaře. Spaní v přírodě bez povolení stále více rozčiluje místní obyvatele tohoto surfařského ráje. S nedostatkem ubytovacích kapacit jsou turisté nuceni kempovat, kam se dá, včetně lesů, pláží a parkovišť. Mnoho zájezdních pracovníků dělá správné, ale jsou i ti, kteří se chovají neuctivě. Nedostatek toaletního papíru a odpadků je běžným jevem na parkovištích a v okolních křovinách. Místní obyvatelé Michael Willcox a Richard Muirhead tvrdí, že parkoviště v zátoce Cowaramup je obvykle zaplavené nelegálními kempaři. Těsně před tím, než docházelo ke stoupajícím napětím, místní dozorce shire Augusta-Margaret River uložili pokuty skupině teenagerů, kteří kempovali u Gracetown Hall. Rodiče těchto teenagerů rezervovali halu pro maturitní ples a nechtěli, aby jejich děti po párty řídily opilé. Několik studentů kempovalo na tomto prostranství po oslavě. Prezidentka shire Julia Meldrumová uvedla, že dozorce nevěděl, že byla místnost rezervována. Pokuty byly potom zrušeny. Nelegální kempování se stalo velkým problémem v Margaret River a podle prezidentky je věcí dozorců, kteří dělají, co mohou. Prezidentka dodává, že potřebuje více ubytování, a to bude jednoho dne trvat. Dřívější ředitel agentury pro cestovní ruch a místní obyvatel Richard Muirhead říká, že místní úřady potřebují víc pravomocí, aby mohly trestat lidi, kteří tyto příležitosti zneužívají. Stejica surfovat zajímavé pláže plné odpadků nebo výkalů není příjemný zážitek. Mělo by být povoleno lidem, aby se na nelegálních místech nezdržovali déle než 12 hodin, aby zde nemohli postavit stany nebo kempovat. Toto je možné na bezplatných tábořištích nebo v národních parcích, ale není to možné na těchto nejlepších plážích, surferských místech a parcích. Mluvčí vlády státu uvedl, že vymáhání zákazu nelegálního kempování je věcí správy Augusta-Margaret River.

Často kladené otázky (FAQ) v souvislosti s nelegálním kempováním v oblasti Margaret River:

1. Co je hlavním problémem spojeným s nelegálním kempováním v Margaret River?
Hlavním problémem je nárůst nelegálních kempařů v oblasti, což vyvolává frustraci mezi místními obyvateli.

2. Jak místní správa Augusta-Margaret River řeší tuto situaci?
Místní správa se snaží najít řešení, ale nedostatek ubytování v oblasti znemožňuje úplné vyřešení tohoto problému.

3. Proč je nedostatek ubytovacích kapacit důvodem nelegálního kempování?
Vzhledem k nedostatku ubytovacích možností jsou turisté nuceni kempovat tam, kde je to možné, včetně nelegálních míst, jako jsou lesy, pláže a parkoviště.

4. Jaké jsou negativní důsledky nelegálního kempování?
Mezi negativními důsledky nelegálního kempování patří nedostatek toaletního papíru a znečištění odpadky na parkovištích a v okolních oblastech.

5. Které konkrétní místo je nejvíce ovlivněno nelegálním kempováním?
Podle místních obyvatelů jsou parkoviště v zátoce Cowaramup nejčastěji zaplavena nelegálními kempaři.

6. Jaké problémy byly zaznamenány nedávno?
Nedávno došlo ke stoupajícím napětím, kdy místní dozorci uložili pokuty skupině teenagerů, kteří nelegálně kempovali u Gracetown Hall. Pokuty byly později zrušeny, protože dozorci nevěděli o rezervaci místnosti.

7. Co si myslí prezidentka shire o nelegálním kempování?
Prezidentka shire uvedla, že nelegální kempování je velkým problémem a dozorci dělají, co mohou. Nicméně, jejím názorem je, že je potřeba více ubytovacích kapacit.

8. Co navrhuje bývalý ředitel agentury pro cestovní ruch?
Bývalý ředitel navrhuje, aby místní úřady získaly více pravomocí k trestání lidí, kteří zneužívají možnosti nelegálního kempování.

9. Jaký je návrh pro omezení nelegálního kempování?
Bylo navrženo, aby lidé nepobývali na nelegálních místech déle než 12 hodin a nemohli zde stavět stany nebo kempovat. Toto omezení neplatí pro bezplatná tábořiště nebo národní parky, ale pouze pro nejlepší pláže, surferská místa a parky.

10. Kdo je zodpovědný za řešení nelegálního kempování podle mluvčího vlády státu?
Vymáhání zákazu nelegálního kempování je zodpovědností správy Augusta-Margaret River.

Související odkazy:

Oficiální webová stránka Margaret River
Oficiální webová stránka západní Austrálie