Mardi Gras in Louisiana: More than Just New Orleans

Tisíc lidí z celého světa se sjede do Bayou State, aby si během mardi grassového víkendu vyhráli. A podle poradce guvernéra Billyho Nungessera to není jen New Orleans, který si to užívá na plno. „Byli jsme v Austrálii a na Novém Zélandu a propagovali mardi gras v celé Louisianě. Všimli jsme si, že lidé létají do Dallasu, půjčují si auta a jedou na mardi gras do Shreveport-Bossieru, na severu Louisiany.“ Nungesser říká, že účastníci si mohou užít rozsáhlé průvody a zábavu na karnevalech všude po státě i na jeho okrajích. Upozorňuje, že v Bayou State je pro každého mardi gras oslava, bez ohledu na to, co hledáte. „Lidé chtějí vybočit ze zaběhlého a vidět Mamou Mardi Gras. Uvidět je, jak hází hot dogy ve Shreveportu. Každý mardi gras je trochu jiný a povzbuzujeme lidi, aby přišli zažít tyto různé mardi gras v celé Louisianě.“ Podle studie provedené Shreveport-Bossier Convention and Tourist Bureau loni na mardi gras v Shreveportu se zúčastnilo více než 225 000 lidí. Nungesser říká, že návštěvníci směřují do Lafayette, Lake Charles, Eunice a Alexandria, aby si užili jejich jedinečné rodinné průvody. A protože na tento víkend je předpovězeno nepříznivé počasí, říká, že vám to může pokazit náladu, ale Louisiančané umí situaci přizpůsobit. „Vidíte průvody a lidi, kteří si to užívají, i když prší. Trocha deště nás nikdy nezastaví. Takže bereme každou situaci a přetváříme ji v dobrý čas. A to jsme jistě viděli již před letošním mardi gras.“

Časté dotazy o Mardi Gras v Louisianě

1. Co je Mardi Gras?
Mardi Gras je tradiční oslava, která se koná před popeleční středou a symbolizuje poslední den úterního postního období před začátkem půstu. Je to čas veselí, průvodů, kostýmů a karnevalové zábavy.

2. Kde v Louisianě se koná Mardi Gras?
Mardi Gras se koná v celé Louisianě, nejen v New Orleans. Populárními místy pro oslavy jsou například Shreveport-Bossier, Lafayette, Lake Charles, Eunice a Alexandria. V každém místě si můžete užít průvody a karnevalovou atmosféru.

3. Jaké jsou hlavní aktivity a zábava během Mardi Gras v Louisianě?
Během Mardi Gras v Louisianě se konají rozsáhlé průvody, kde účastníci hážou návštěvníkům dárky, jako jsou hot dogy či náramky. Můžete se těšit na pestré kostýmy, hudbu, tanec a další zábavu. Mardi Gras je jedinečnou příležitostí zažít místní tradice a kulturu.

4. Jaké jsou další doporučované destinace v Louisianě pro Mardi Gras?
Kromě New Orleansu jsou doporučovány návštěvy Shreveport-Bossier, Lafayette, Lake Charles, Eunice a Alexandria. Tyto města nabízejí jedinečné rodinné průvody a karnevalovou atmosféru.

5. Jak se Mardi Gras v Louisianě přizpůsobuje nepříznivému počasí?
Louisiančané jsou zvyklí na různé povětrnostní podmínky během Mardi Gras. I přes nepříznivé počasí, jako je déšť, průvody a zábava pokračují. Místní lidé se umí přizpůsobit situaci a vždy se snaží vytvořit dobrý čas pro všechny návštěvníky.

Související odkazy:
louisianatravel.com: Oficiální cestovní průvodce Louisianou s informacemi o Mardi Gras a dalších atrakcích v této destinaci.
shreveport-bossier.org: Oficiální turistická stránka Shreveportu-Bossieru s podrobnostmi o Mardi Gras a dalšími událostmi v tomto regionu.
lafayettetravel.com: Oficiální turistická stránka Lafayette s informacemi o Mardi Gras a dalšími zajímavostmi v této oblasti.