Kolekce turistických daní v prosinci poklesla oproti loňsku

Během devíti měsíců pokračujícího poklesu se v prosinci daňové výnosy snížily o 4 %, což činilo 1,4 milionu dolarů. I přes tuto situaci však byly příjmy v průměru nad 28 milionů dolarů za měsíc, což poukazuje na relativně silnou ekonomii.

Pokud se kolekce nadále ubírá stejným směrem i v příštích devíti měsících, kraj by mohl získat 336,5 milionu dolarů, což by byla druhá nejvyšší částka v historii této daně. Současně by také překonala předpověď komptroléra Phila Diamonda o poklesu příjmů o 7,5 % v rozpočtovém roce 2023-24.

Přestože jsou výnosy nižší než rekordní tempo minulého roku, Diamond uvedl, že by byl rád, kdyby byl se svými předpověďmi nesprávný, protože by to znamenalo silnější místní ekonomiku. Nicméně jaký bude další vývoj, není možné předvídat.

Kolekce Turistického rozvojového fondu (TDT) slouží jako ukazatel zdraví turistického průmyslu. Diamond varoval komisaře okresu Orange již minulé léto před nestabilitou tohoto zdroje příjmů, který může náhle klesnout. Podobný efekt ukázala pandemie v roce 2020, kdy přerušila záznamové období růstu.

Podle Casandry Matej, prezidentky a výkonné ředitelky Visit Orlando, organizace financované z TDT pro marketing cestovního ruchu ve střední Floridě, vedla konkurence mezi destinacemi k nedávnému poklesu turistických daní. Nicméně její výzkum ukazuje pozitivní vývoj v roce 2024 oproti minulému roku.

I přes současnou situaci jsou rezervace hotelů pro první čtvrtletí roku 2024 o 3 % vyšší než minulý rok. Předběžné prodeje letenek zahrnující cestující z cílových destinací mimo USA jsou také o 8 % výše než v roce 2023. To naznačuje stále vzrůstající zájem o tuto destinaci.

Data za leden budou zveřejněna příští měsíc a údaje z únoru, které zahrnují návštěvníky z minulého víkendu včetně NFL Pro Bowlu, olympijských kvalifikačních maratonů a Megaconu, pop-kulturního zážitku na Orange County Convention Centeru, budou zveřejněny v březnu.

Zdroj: Orlandosentinel.com

Časté dotazy (FAQ):

1. Jaký byl pokles daňových výnosů v prosinci?
Daňové výnosy se v prosinci snížily o 4 %, což činilo 1,4 milionu dolarů.

2. Jaká je průměrná výše příjmů za měsíc?
Průměrně příjmy činí více než 28 milionů dolarů za měsíc.

3. Jaká částka by mohla být získána kraji, pokud by se pokles nadále prodloužil?
Pokud by se pokles nadále prodloužil, kraj by mohl získat 336,5 milionu dolarů.

4. Jaké by byly dopady na předpověď komptroléra?
Příjmy by překonaly předpověď komptroléra Phila Diamonda o poklesu o 7,5 % v rozpočtovém roce 2023-24.

5. Jaký je vývoj turistického průmyslu?
Pandemie v roce 2020 přerušila záznamové období růstu, ale výzkum ukazuje pozitivní vývoj v roce 2024.

6. Jaké jsou předběžné rezervace hotelů a prodeje letenek?
Rezervace hotelů pro první čtvrtletí roku 2024 jsou o 3 % vyšší než v minulém roce. Předběžné prodeje letenek jsou o 8 % vyšší než v roce 2023.

7. Kdy budou zveřejněna další data?
Data za leden budou zveřejněna příští měsíc a údaje z únoru budou zveřejněny v březnu.

Definice klíčových termínů:

– Daňové výnosy: Peníze získané z daní, které jdou do veřejných rozpočtů.
– Kolekce Turistického rozvojového fondu (TDT): Finanční prostředky získané ze speciální daně na podporu turistického průmyslu.
– Komptrolér: Osoba zodpovědná za správu financí a kontrolu výdajů organizace nebo územní jednotky.
– Pandemie: Celosvětové šíření infekční choroby.

Suggested related links:
1. orlandofl.gov
2. visitorlando.com
3. orange.county.fl.us