Upozornění pro britské turisty: Zdražení žádostí o nový pas blížící se rychlým krokem

Britští dovolenkáři, kteří si naplánovali cesty do Španělska a Turecka, byli varováni před blížícím se termínem v dubnu. Britská vláda tento týden oznámila nové poplatky za pasy a turisté se dovolenou v příštích několika měsících by měli být obezřetní ohledně rychle se blížícího termínu. Od 11. dubna se cena za žádost o nový pas zvýší. Pokud je váš pas blízko svého vypršení, je vám doporučeno jej obnovit před tímto datem, abyste se vyhnuli vyšším poplatkům.

Cena standardní online žádosti se zvýší z £82.50 na £88.50 a cena dětských pasů vzroste z £53.30 na £57.50. Žádosti zaslané poštou také prodraží, a to z £93 na £100 pro dospělé a z £64 na £69 pro děti. Britští občané žijící v zahraničí budou také postiženi, protože cena standardní papírové žádosti z ciziny stoupne na £112.50 pro dospělé a £77 pro děti. Tyto ceny zahrnují náklady na obnovu pasu.

Vláda uvedla, že tyto zvýšení cen “pomohou zajistit, aby příjmy z těchto žádostí lépe pokryly náklady spojené s vydáváním pasů a souvisejícími operacemi” a sníží potřebu financování z daní, uvádí Birmingham Live.

Pokud máte na letošní léto naplánovanou dovolenou, nezapomeňte zahrnout čas, který je potřeba na získání nového pasu. V současné době trvá asi tři týdny od podání žádosti do doručení pasu. I když váš pas ještě nevypršel, může se stát, že si jej budete muset obnovit před odjezdem na dovolenou. To závisí na tom, kam jedete. Například ve Španělsku musejí mít návštěvníci alespoň tři měsíce zbývající do data odjezdu. V Turecku musí mít turisté v pasu minimálně 150 dní, nebo pět měsíců, do té doby, než jim pas vyprší ode dne příjezdu.

Plánujete svou další dovolenou? Podívejte se na nejnovější nabídky dovolených a letů na webových stránkách Travel Republic. Pokud potřebujete nový zavazadlový kufr na svou cestu, luxusní značka kufrů Antler nabízí až 50% slevu na některé ze svých tašek. Tím je včetně kufru Prestwick Cabin Bag, schváleného Ryanair a Jet2, který je za cenu £85 místo původních £170. Přihlaste se zde a dostávejte nejnovější zprávy a recenze o nakupování přímo do vaší e-mailové schránky.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Jaké změny ohledně cen za pasy oznámila britská vláda?
Britská vláda oznámila, že od 11. dubna se zvýší cena za žádost o nový pas. Online žádost se zvýší z £82.50 na £88.50 pro dospělé a z £53.30 na £57.50 pro děti. Žádosti zaslané poštou prodraží z £93 na £100 pro dospělé a z £64 na £69 pro děti. Ceny pro britské občany žijící v zahraničí se také zvýší na £112.50 pro dospělé a £77 pro děti.

2. Proč se ceny za pasy zvyšují?
Podle britské vlády se zvýšení cen pomůže pokrýt náklady spojené s vydáváním pasů a souvisejícími operacemi a sníží potřebu financování z daní.

3. Jak dlouho trvá získání nového pasu?
V současné době trvá asi tři týdny od podání žádosti do doručení pasu.

4. Musím obnovit svůj pas, i když ještě nevypršel?
Možná ano, závisí to na místě, do kterého cestujete. Například ve Španělsku musejí mít návštěvníci alespoň tři měsíce zbývajících do data odjezdu. V Turecku musí mít turisté v pasu minimálně 150 dní, nebo pět měsíců, do doby, než jim pas vyprší ode dne příjezdu.

5. Kde mohu najít nejnovější nabídky dovolených a letů?
Na webových stránkách Travel Republic můžete najít nejnovější nabídky dovolených a letů.

6. Kde mohu najít luxusní značku kufrů Antler se slevou?
Luxusní značka kufrů Antler nabízí až 50% slevu na některé ze svých tašek. Můžete se podívat na jejich webových stránkách.

7. Jak se přihlásím pro nejnovější zprávy a recenze o nakupování?
Můžete se přihlásit zde a dostávat nejnovější zprávy a recenze o nakupování přímo do vaší e-mailové schránky.