Unikátní zážitek z cestování: Jak mohou turisté získat odpočinek a nové sny

Z čeho se nejvíce těšíte na dovolenou? Na objevování nových míst? Na několik týdnů plážování a slunění? Nebo patříte mezi stále rostoucí skupinu lidí, kteří nechávají své vyhlášené matrace doma a cestují s cílem dobře se vyspat? Zpráva Hilton Trend Report, která sjednocuje názory více než 10 000 cestovatelů z devíti zemí, zjistila, že nejvíce žádaným důvodem pro cestování v roce 2024 je “odpočinek a nabrání energie”. Turisté přicházejí na své výběrem ubytování a sbalenými věcmi.

Kvalitní spánek ovlivňuje výběr cestování

Ačkoli luxusní hotel s nádherným pokoje tím může zaručit kvalitní spánek, zpráva Hiltonu zjistila, že cestovatelé si sami připravují podmínky pro relaxaci. Proto 33 procent z dotazovaných cestovatelů poslouchá hudbu nebo podcasty, které jim pomáhají usnout na dovolené. 22 procent zase používá do uší zapichovatelné zátky. A přestože 10 procent cestovatelů si bere sebou vlastní přístroj na bílý šum, není vyloučeno, že se brzy nestanou standardem na pokojích.

Už jsou dávno pryč doby, kdy jste vybírali hotel na základě bazénu, restaurace nebo blízkosti kulturních památek. Dnes se točí vše kolem postele. Alespoň 27 procent účastníků průzkumu uvedlo, že jim příjemné spaní poskytuje “důvěryhodná značka s konzistentně komfortním matrací”, pokud cestují za účelem odpočinku. Již dlouho jsme oceňovali výhodu hotelové postele, protože luxusní hotely mají tendenci vybavit své pokoje nejlepšími luxusními matracemi. (Můžete si dokonce zakoupit matraci Serta, kterou používají hotely Hilton, pro váš vlastní domov, a přestože je to prémiová postel, je levnější než každou noc utrácet v Hiltonu.)

Mimo matrace přiznalo se 18 procent lidí, že si bere na cesty svou oblíbenou polštář. Pro náročnější cestovatele existuje výběr polštářů, menu polštářů, které lze najít v pětihvězdičkových hotelech a které nabízí výběr z různých typů polštářů.

V reakci na tento průzkum společnost Hilton spolupracuje se specialistkou na vědu spánku Dr. Rebeccou Robbins na vytvoření série spánkových útočišť Hilton, které se nachází v Grand Wailea’s Kilolani Spa v Maui. Ačkoli dovolená na Havaji se pro mnoho z nás již zdá dostatečně relaxační, tyto rekreační centra se snaží zajišťovat “všeobecnou cestu ke všeobecnému poznání vědy a praxe při dosažení příjemného a regeneračního spánku”.

Pokud se nemůžete zúčastnit spánkového útočiště Hilton, stále existují způsoby, jak zlepšit svůj spánek, když cestujete. Vyhněte se efektu první noci s naším průvodcem k lepšímu spánku na cestách a zvažte investici do bílého šumu pro lepší spaní, abyste předešli rušení od ostatních hostů. A nezapomeňte si vybrat masku na spánek, která zablokuje světlo, takže nebudete vědět, kde usínáte – možná jste opravdu na Maui.

Nejčastější dotazy o cestování a kvalitní spánek:

1. Jaký je nejžádanější důvod pro cestování v roce 2024?
Nejvíce žádaným důvodem pro cestování v roce 2024 je “odpočinek a nabrání energie”, jak zjistila zpráva Hilton Trend Report.

2. Jak cestovatelé připravují podmínky pro relaxaci?
Zpráva Hiltonu zjistila, že cestovatelé si sami připravují podmínky pro relaxaci. Například 33% z nich poslouchá hudbu nebo podcasty, které jim pomáhají usnout na dovolené. 22% používá zapichovatelné zátky do uší.

3. Jaký vliv má kvalitní spánek na výběr cestování?
Kvalitní spánek je důležitým faktorem při výběru cestování. 27% účastníků průzkumu uvedlo, že jim příjemné spaní poskytuje “důvěryhodná značka s konzistentně komfortním matrací”, pokud cestují za účelem odpočinku.

4. Jaké další věci si cestovatelé berou na cesty pro lepší spánek?
Kromě kvalitní matrace se 18% lidí přiznalo, že si vezme na cesty svůj oblíbený polštář. Existuje také výběr polštářů, který lze najít v některých pětihvězdičkových hotelech.

5. Jak společnost Hilton reagovala na tento průzkum?
Společnost Hilton spolupracuje se specialistkou na vědu spánku Dr. Rebeccou Robbins na vytvoření série spánkových útočišť Hilton, které se nachází v Grand Wailea’s Kilolani Spa v Maui.

6. Existují tipy pro zlepšení spánku při cestování?
Ano, existují způsoby, jak zlepšit spánek při cestování. Například vyhněte se efektu první noci s průvodcem k lepšímu spánku na cestách. Také můžete zvážit investici do bílého šumu pro lepší spaní a vybrat si masku na spánek, která zablokuje světlo.

Pro další informace a tipy na cestování a zlepšení spánku můžete navštívit oficiální webové stránky společnosti Hilton: hilton.com