The Highlands v ohrožení pandemie: od zmenšení nákupního centra k rozvoji sportovního komplexu

Letos léto připomene 20. výročí založení The Highlands, který se stal ekonomickou páteří okresu Ohio. Co začalo jako 371 akrů nedotčené půdy blízko Dallas Pike, se rychle proměnilo v ekonomický gigant. Rozvoj projektu byl zpočátku pomalý, ale díky úspěchu Cabelas se The Highlands rychle rozrostly a tento růst stále pokračuje.

Co do rozvoje ekonomiky se tato oblast potýkala s nedostatkem rovného pozemku. “Ekonomický rozvoj, zejména v této oblasti, je výrazně brzděn nedostatkem rovinného pozemku,” řekl Randy Wharton, komisař okresu Ohio a prezident vývojového úřadu okresu Ohio.

Zakoupení pozemku na Dallas Pike okresem Ohio bylo schváleno v lednu 1999 a obchod byl uzavřen v únoru 2000. Předtím to bylo skládkou společnosti na těžbu uhlí a bylo prodáno za zhruba 350 000 dolarů.

Původní plán byl vybudovat pozemek a přivést jakékoli podniky, které by bylo možné. “Mysleli jsme si, že Walmart by byl snadný, možná McDonald’s a čerpací stanice, a uvidíme, jak daleko se dostaneme,” řekl Randy Wharton.

Ale Ohio County potřebovalo peníze na spuštění projektu. Tehdejší guvernér Západní Virginie, Bob Wise, měl nápad využít dodatečné peníze z videoloterijních automatů ke splácení dluhopisů, které stát prodával, ale to nestačilo. Ohio County následně žádalo zákonodárce, aby vytvořili speciální danový okres pro tuhle oblast, který by jim umožnil vybírat daň z přidané hodnoty a na jejím základě vydávat dluhopisy.

“Kombinace grantů od státu a schopnosti prodat dluhopisy s daní z obratu nám poskytla finanční prostředky, které jsme potřebovali, abychom zrovinili tu vrchoslavinu a dali ji do pozice, v jaké je dnes,” řekl Randy Wharton.

Bob Wise, vášnivý sportovec, začal jednat o přivedení Cabelas. Původní plán byl pouze na maloobchodní prodejnu, ale když Cabelas viděli, jak blízko je pozemek k I-70, rozhodli se přidat také distribuční středisko.

Cabelas se okamžitě staly hitem mezi veřejností. “Potkal jsem tolik lidí ze zahraničí, z jiných míst, a to přitáhlo mnoho lidí do této oblasti,” řekl Jason Drumm, generální ředitel Cabelas.

Tento rychlý úspěch vedl k prudkému rozšíření. Ale podle komisařů to byla diverzifikace typů podniků v The Highlands, která udržela tento úspěch, dokonce i během ekonomické recese způsobené pandemií Covid-19.

“Netvrdím, že tato diverzifikace se stala náhodou, hodně jsme o tom přemýšleli a souhlasili s tím, abychom pokračovali, i když to není to, co konvenční nákupní centra dělají, ale ukázalo se, že to bylo velice dobré rozhodnutí,” řekl Randy Wharton.

Možná nejlepším příkladem toho a hlavním zaměřením úřadů do budoucna je Highlands Sports Complex, který Wharton nazývá „ekonomickou pekárnou“. “Když je sportovní komplex rušný a přiláká velkou událost, má to prospěch nejen všem výjezdným oblastem, ale prospívá také celé oblasti Wheeling,” dodal Randy Wharton.

Výhody The Highlands jsou však více než jen ekonomické. Lidé nemusí opouštět oblast, aby nakupovali, a Randy Wharton věří, že to mělo velmi pozitivní vliv na lidi, kteří zde žijí.

A jak čas plyne a dorazí více podniků, budou si všichni moci užívat její úspěch.

Pokud jde o další plány, úředníci tvrdí, že stále tvrdě pracují na získání druhého vstupu do The Highlands, aby zlepšili dopravu a zvýšili bezpečnost.

Sledujte s námi 7NEWS pro další aktualizace.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Co je The Highlands?
The Highlands je ekonomickým centrem okresu Ohio v Západní Virginii, který byl založen před 20 lety.

2. Jak vznikla The Highlands?
Původně to byla 371 akrů velká pozemek nedaleko Dallas Pike, která byla zakoupena okresem Ohio a rychle se proměnila v ekonomický gigant.

3. Jaký byl původní záměr s pozemkem?
Původní záměr byl vybudovat pozemek a přivést jakékoli podniky, které by bylo možné, jako například Walmart, McDonald’s a čerpací stanice.

4. Kdo pomohl financovat rozvoj projektu The Highlands?
Rozvoj projektu byl financován kombinací grantů od státu a prodejem dluhopisů s daní z obratu.

5. Jaký podnik sehrál klíčovou roli v úspěchu The Highlands?
Podnik Cabelas, který se rozhodl v této oblasti otevřít maloobchodní prodejnu a distribuční středisko, sehrál klíčovou roli v úspěchu The Highlands.

6. Jakým způsobem The Highlands diverzifikovaly svůj ekonomický růst?
Diverzifikace typů podniků byla klíčovým faktorem pro udržení úspěchu The Highlands, dokonce i během ekonomické recese způsobené pandemií Covid-19.

7. Jaký je hlavní zaměření The Highlands do budoucna?
Hlavním zaměřením do budoucna je rozvoj Highlands Sports Complex, který je nazýván „ekonomickou pekárnou“ a přínosem pro celou oblast Wheeling.

8. Jaké jsou výhody The Highlands pro obyvatele?
Výhody The Highlands nejsou jen ekonomické. Lidé nemusí opouštět oblast, aby nakupovali, což má pozitivní vliv na kvalitu života obyvatel.

Související odkazy:
highlandsstrategicfocus.com
wheelingwv.gov/news