Emerald Isle Risotto: A Hearty, Flavorful, Comforting Italian Delight

Emerald Isle Risotto: Chutný, bohatý a pohodlný italský pokrm

Emerald Isle Risotto je lahodný, krémový risotto vyrobený z čerstvých, živých zelenin jako špenát, hrášek a cuketa, které přináší na váš stůl dotek zelené irské krajiny. Tento pohodlný a přitom sofistikovaný pokrm je ideální na útulnou večeři nebo speciální příležitost. Risotto je bohaté, sametové a plné chuti, obohacené parmazánem a špetkou bílého vína.

Suroviny:
– 1 ½ šálku Arborio rýže
– 1 středně velká cibule, jemně nasekaná
– 2 stroužky česneku, nasekané
– 1 šálek čerstvého špenátu, nasekaného
– 1 šálek čerstvého nebo zmrazeného hrášku
– 1 středně velká cuketa, nakrájená na kostičky
– 4 šálky zeleninového vývaru
– 1 šálek suchého bílého vína
– ½ šálku nastrouhaného parmazánu
– 2 lžíce olivového oleje
– 1 lžíce másla
– Sůl a pepř podle chuti
– Čerstvá nasekaná petržel pro ozdobu

Příprava:
1. **Příprava vývaru:** V menším hrnci přiveďte zeleninový vývar k mírnému varu na nízkém ohni a udržujte ho teplý.

2. **Osmažení zeleniny:** Na velkou pánev nebo hrnec ohřejte olivový olej na středním plameni. Přidejte nakrájenou cibuli a nasekaný česnek, restujte dozlatova a aromatických, asi 3-4 minuty.

3. **Vaření rýže:** Přidejte Arborio rýži na pánev a dobře promíchejte, aby se olejem každé zrno obalilo. Jemně orestujte asi 2-3 minuty, dokud není rýže lehce průsvitná po okrajích.

4. **Přidání vína:** Nalijte bílé víno, neustále míchejte, dokud víno nebudou rýže plně vstřebala.

5. **Postupné přidávání vývaru:** Začněte do pánve přidávat teplý zeleninový vývar po lžičkách. Často míchejte a nechte každé přidání vývaru vstřebat před přidáním dalšího. Pokračujte v tomto procesu, dokud není rýže krémová a al dente, což by mělo trvat asi 18-20 minut.

6. **Začlenění zeleniny:** Když zbývají asi dvě lžíce vývaru, přidejte nakrájený špenát, hrášek a nakrájenou cuketu na pánev. Dobře promíchejte a pokračujte v přidávání vývaru jako dříve, dokud nebude plně vstřebán a zelenina bude měkká.

7. **Dokončení risotta:** Jakmile je rýže a zelenina uvařené podle vašeho gusta, odstraňte pánev z ohně. Vymíchejte máslo a nastrouhaný parmazán až do rozpuštění a rovnoměrného rozložení. Ochutnejte risotto solí a pepřem podle chuti.

8. **Servírování:** Nalejte risotto do talířů a ozdobte čerstvě nasekanou petrželí a případně dalším parmazánem. Pocheutnejte si své Emerald Isle Risotto teplé, vychutnávejte každé krémové, živé sousto.

Tento pokrm krásně ladí s lehkým salátem nebo křupavým chlebem a jistě okouzlí vaši rodinu a přátele svými bohatými chutěmi a ohromující prezentací.