Quinoa and Kale Stir-Fry: An Exquisite Quick and Nutritious Delight

Quinoa a Kale Stir-Fry: Vynikající rychlé a živinami nabitá rozkoš

Quinoa a Kale Stir-Fry je zdravé jídlo rychlé na přípravu, které kombinuje živiny bohatou quinou s jasnými chutěmi čerstvého kale. Toto jídlo není pouze plné vitaminů, minerálů a antioxidantů, ale také poskytuje uspokojivé a chutné jídlo jen pár kroků od dokončení. Ideální pro ty, kteří hledají zdravé a efektivní jídlo, tato směs je vhodná na oběd nebo večeři.

Ingredience:
– 1 šálek quinoy, omytá
– 2 šálky vody nebo zeleninového vývaru
– 2 lžíce olivového oleje
– 1 střední cibule, drobně nasekaná
– 2 stroužky česneku, nasekané
– 1 červená paprika, nakrájená
– 1 svazek kale, vykrojené stonky a nasekané listy
– 1 malá mrkev, tence nakrájená
– 2 lžíce sójové omáčky nebo tamari
– 1 lžíce citronové šťávy
– Sůl a pepř podle chuti
– Náhradní: špetka červených paprikových vloček pro pálivost
– Náhradní: nasekané čerstvé bylinky (petržel, bazalka nebo koriandr) k podávání

Postup:
1. **Uvařte quinou:** V hrnci přiveďte omytou quinou a vodu (nebo zeleninový vývar) k varu. Snížte teplotu, přiklopte a nechte vařit na mírném plameni asi 15 minut nebo dokud se tekutina neabsorbuje a quinoa nebude měkká. Vidličkou promíchejte a odložte stranou.

2. **Připravte Stir-Fry:** Na velkém plechu nebo woku zahřejte 2 lžíce olivového oleje na středním plameni. Přidejte nakrájenou cibuli a vařte 3-4 minuty, dokud nezměkne a nebude průsvitná.

3. **Přidejte zeleninu:** Vmíchejte nasekaný česnek, červenou papriku a nakrájenou mrkev. Vařte další 3-4 minuty občas mícháním, dokud zelenina nezačne změkčovat.

4. **Přidejte kale:** Přidejte nakrájené kale na pánvi a promíchejte. Vařte další 3-4 minuty, dokud kale nezvadne.

5. **Smíchejte a okořeňte:** Přidejte uvařenou quinou na pánvi a dobře smíchejte s zeleninou. Přilijte sójovou omáčku (nebo tamari) a citronovou šťávu. Ochutnejte solí, pepřem a volitelně červenými paprikovými vločkami. Vše dobře promíchejte a vařte další 2-3 minuty, dokud se propojí chutě a bude prohřáto.

6. **Podávejte:** Odeberte z tepla a podávejte quinoa a kale stir-fry teplé. Pokud chcete, ozdobte nasekanými čerstvými bylinkami.

Užijte si svůj živinami bohatý a chutný Quinoa a Kale Stir-Fry!