Honey Soy Glazed Chicken Thighs: A Perfect Blend of Sweet and Savory Delight

Kuřecí stehna s medem a sójovou omáčkou: Dokonalá kombinace sladké a slané lahůdky

Tato lahodná pochoutka oživuje dokonalou harmonii sladkých a slaných chutí. Kuřecí stehna s medem a sójovou omáčkou jsou naprostým lahůdkou pro vaše chuťové buňky. Něžné kuřecí stehna jsou marinována v bohaté směsi medu, sójové omáčky, česneku a zázvoru, poté pečena do dokonalosti. Tento snadno připravitelný recept je ideální pro rodinnou večeři nebo rychlý večerní pokrm.

Suroviny:
– 8 kusů kuřecích stehenních špiček s kostí a kůží
– 1/2 šálku sójové omáčky
– 1/3 šálku medu
– 4 stroužky česneku, nasekané
– 2 lžíce čerstvého zázvoru, nastrouhaného
– 2 lžíce olivového oleje
– 1 lžíce rýžového octa
– 1 lžíce sezamového oleje
– 1 lžíce česnekové chilli omáčky (volitelně pro trochu pikantní chvění)
– Sezamová semínka, na ozdobu
– Nasekané jarní cibulky, na ozdobu

Postup:
1. **Předehřejte troubu** na 200°C.

2. **Připravte marinádu:** Ve velké míse smíchejte sójovou omáčku, med, nasekaný česnek, nastrouhaný zázvor, olivový olej, rýžový ocet, sezamový olej a česnekovou chilli omáčku (pokud používáte).

3. **Marinujte kuřecí maso:** Kuřecí stehna dejte do velké sáčku s zipem nebo do mělké mísy. Nalijte marinádu na maso tak, aby byly všechny kusy dobře obalené. Sáček uzavřete nebo mísu přikryjte a nechte marinovat v lednici minimálně 30 minut, nebo přes noc pro intenzivnější chuť.

4. **Pečte kuřecí maso:** Přenesete marinovaná kuřecí stehna do pekáčku, kůží nahoru. Nalijte zbylou marinádu přes maso. Pečte v předehřáté troubě 35-40 minut, nebo dokud kuřecí maso není propečené a kůže křupavá a skaramelizovaná.

5. **Ozdobte a podávejte:** Vyzvedněte kuřecí maso z trouby a nechte chvíli odpočinout. Před podáním posypejte sezamovými semínky a nasekanou jarní cibulkou.

Dobrou chuť k vašemu kuřecímu stehnu s medem a sójovou omáčkou s přílohou rýže nebo restovanou zeleninou pro kompletní jídlo!