Sudado de Pollo: Peruvian Chicken Stew in a Savory Tomato Sauce

Sudado de Pollo: Peruánský kuřecí dušený pokrm v lahodné rajčatové omáčce

Sudado de Pollo je tradiční peruánské jídlo, které kombinuje něžné kuřecí maso s bohatou, chutnou rajčatovou omáčkou. Je to lahodný dušený pokrm, který je sýtý a výživný, často podávaný s rýží nebo brambory.

Suroviny:

– 4 kuřecí stehna (s kostí, bez kůže)
– 2 velká rajčata, nakrájená na kostky
– 1 velká cibule, jemně nasekaná
– 3 stroužky česneku, nasekané
– 1 červená paprika, nakrájená
– 2 střední brambory, oloupané a nakrájené
– 1/2 šálku kuřecího vývaru
– 1/2 šálku bílého vína (volitelně)
– 1 lžíce olivového oleje
– 1 lžička kmínu
– 1 lžička papriky
– Sůl a pepř podle chuti
– Čerstvá koriandr na ozdobu

Postup:

1. **Příprava masa**: Maso z kuřecích stehen osolte, opepřete, přidejte kmín a papriku. Nechte ho asi 10 minut odstát, aby nasáklo do příchutí.

2. **Osmahněte aromatické ingredience**: Na velkém hrnci nebo v nizozemské troubě rozehřejte olivový olej na středním ohni. Přidejte cibuli a česnek a osmažte je, dokud nezezlátnou a nezačnou vonět, asi 5 minut.

3. **Zpříjemněte kuřecí maso**: Přidejte osolené kuřecí stehna do hrnce a osmažte je ze všech stran, asi 4-5 minut na každou stranu. Tím se pečlivě uzavřou šťávy a přidá se hloubka do pokrmu.

4. **Přidejte zeleninu a tekutiny**: Jakmile je maso opečeno, přidejte rajčata, červenou papriku a brambory do hrnce. Zalijte kuřecím vývarem a bílým vínem (pokud používáte), tak aby tekutina téměř zakryla ingredience.

5. **Vařte na mírném ohni**: Směs přiveďte k varu, pak snižte teplotu na minimum. Zakryjte hrnec a nechte vařit asi 30-40 minut, dokud není kuřecí maso propečené a brambory jsou měkké.

6. **Ochutnejte a upravte koření**: Ochutnejte dušený pokrm a podle potřeby upravte sůl, pepř nebo koření.

7. **Podávejte**: Sudado de Pollo nabídněte na talíře, ozdobte čerstvým koriandrem a podávejte horké. Tento pokrm je často doprovázený bílou rýží nebo křupavým chlebem k nasáknutí lahodné omáčky.

Nechutnejte si svůj výživný a chutný Sudado de Pollo!