Mushroom Quinoa Medley: A Nutritious and Savory Fusion of Grains and Vegetables

„`html

Houbový Quinoa Medley: Výživná a plná chuťových zážitků kombinace obilovin a zeleniny

Mushroom Quinoa Medley je lahodné a zdravé jídlo, které spojuje zemitou chuť hub a superpotravinové vlastnosti quinoa. Toto jídlo není pouze nabitý živinami, ale také praská chutěmi, které vás budou chtít víc a víc. Skvělé jako hlavní chod nebo sytá příloha, Houbové Quinoa Medley je všestranné a snadné na přípravu.

Ingredience:
– 1 hrnek quinoa, opláchnutá
– 2 hrnky zeleninového vývaru
– 1 lžíce olivového oleje
– 1 malá cibule, jemně nasekaná
– 2 stroužky česneku, nasekané
– 1 libra smíšených hub (například šampinóny, shiitake a bílé), nakrájené
– 1 červená paprika, nakrájená
– 1 lžička sušeného tymiánu
– Sůl a pepř podle chuti
– 1/4 hrnku nasekané čerstvé petržele
– 2 lžíce nastrouhaného parmazánu (nepovinné)

Postup:

1. Příprava Quinoa: V hrnci smíchejte quinoa a zeleninový vývar. Přiveďte k varu, snižte teplotu, přikryjte poklicí a nechte vařit cca 15 minut, dokud quinoa nebude měkká a kapalina pohlcena. Vidličkou proklikejte a dejte stranou.

2. Orestujte Zeleninu: Na velké pánvi zahřejte olivový olej na střední teplotu. Přidejte nasekanou cibuli a česnek a restujte 2-3 minuty, dokud nebudou voňavé a změknuté.

3. Přidejte Houby: Zvýšte teplotu na středně vysokou, přidejte nakrájené houby na pánev a vařte za občasného míchání, dokud neuvolní svoji vlhkost a nezačnou hnědnout, asi 5–7 minut.

4. Přidejte Papriku a Koření: Přidejte nakrájenou červenou papriku, suchý tymián, sůl a pepř na pánev. Vařte další 3-4 minuty, dokud papriky nebudou mírně měkké.

5. Smíchejte s Quinoa: Přidejte uvařenou quinou na pánev se zeleninou. Dobře promíchejte a ohřejte.

6. Dokončete Čerstvými Bylinkami a Sýrem: Odstraňte z tepla a vmíchejte nasekanou čerstvou petržel a nastrouhaný parmazán, pokud používáte.

7. Podávejte: Nalejte Houbové Quinoa Medley na talíře nebo do misky, ozdobte další petrželí, pokud chcete, a podávejte teplé.

Užijte si své lahodné a výživné Houbové Quinoa Medley!
„`


„`