Balsamic Strawberry Jam Glazed Chicken

Balsamikové kuře glazované jahodovým džemem

„`html

Toto kyselé a sladké balsamikové kuře glazované jahodovým džemem je lahodná kombinace chutí, skvělá na rodinnou večeři nebo na speciální příležitost. Glazura vyrobená z lahodného jahodového džemu a bohatého balsamikového octa doplňuje šťavnaté a něžné kuře. Podávané s vašimi oblíbenými přílohami, toto jídlo jistě imponuje.

Ingredience:

 • 4 kousky kuřecího masa (bez kostí a kůže)
 • 1/2 šálku jahodového džemu
 • 1/4 šálku balzamikového octa
 • 2 stroužky česneku, nasekané
 • 1 polévková lžíce olivového oleje
 • Sůl a pepř dle chuti
 • Svěží listy bazalky k dozdobení

Postup:

 1. ###Příprava glazury###: V malém hrnci smíchejte jahodový džem a balzamikový ocet a zahřívejte na středním ohni. Míchejte, dokud se džem nerozpustí a směs nebude hladká. Přidejte nasekaný česnek a povařte asi 5 minut, aby se chutě spojily. Odstraňte z tepla a odložte stranou.
 2. ###Příprava kuřecího masa###: Předehřejte troubu na 375°F (190°C). Kuřecí prsa opepřete a osolte ze všech stran, zahřejte olivový olej na velké pánvi, kterou lze dát do trouby, na středně vysoký oheň.
 3. ###Opečení kuřete###: Přidejte kuřecí maso na pánev a opečte je z obou stran po dobu 4-5 minut, dokud nezezlí. Opečení kuřete pomáhá udržet šťávu a dodává další chuťovou vrstvu.
 4. ###Glazování kuřete###: Odstavte pánev z tepla a lžící nanesete balsamikovou jahodovou glazuru na kuřecí prsa, aby byla rovnoměrně obalena.
 5. ###Pečení###: Přendejte pánev do předehřáté trouby a pečte 20-25 minut, nebo dokud nebude kuře propečené (vnitřní teplota by měla dosáhnout 165°F nebo 74°C).
 6. ###Podávání###: Jakmile je kuře hotové, vyndejte ho z trouby a nechte odpočívat pár minut. Pokud chcete, ozdobte svěžími listy bazalky. Podávejte teplé s vaší oblíbenou přílohou, jako jsou pečená zelenina nebo svěží salát.

Užijte si lahodné balsamikové kuře glazované jahodovým džemem!
„`html