Vegas Bursting with Energy on Super Bowl Weekend


Las Vegas, těsně před Super Bowlem číslo 58, který bude mít v neděli 49ers a Kansas City Chiefs, vypukla typická horečka Las Vegas, která je nutná už jen na zmínku. Tisíce fanoušků se sešlo u samého konce The Strip. Dominick Lynch , host ve Wahlburgers v “The Shoppes at Mandalay Bay” obchodním centru, který zde žije již 10 let, řekl: “Nikdy jsem to neviděl takhle přeplněné. Byl jsem vždy zvyklý na to, že sem na konvence a různé události zavítá spousta lidí, ale nikdy takováto situace.” Všude se cítí napětí ve vzduchu. Je to nádherné.


Téměř každý tým v NFL zde byl reprezentován fanoušky a to jak na oblečení, tak i na příslušné parafernálii. Červená barva ať už od rozesílacího zařízení nebo od fanoušků obou týmů prostupovala celou místností. “Je tady spousta červené barvy,” zakřičel jeden z pracovníků ostrahy v sobotu poblíž výstavního centra. Podpora fanoušků byla asi vyrovnaná a i když mírně přikloněná k San Franciscu. Fanoušci 49ers dorazili ze sousední Kalifornie, zatímco “Chiefs Kingdom” jsou tradičně dobře cestující skupinou.


Vegas a jeho lákadlo hazardu a zábavy je vždy oblíbeným cílem turistů o Super Bowl víkendu. Podle Las Vegas Convention and Visitors Authority se očekává, že na Super Bowl 58 dorazí do Las Vegas o 500 000 lidí víc než na jakýkoli předchozí Super Bowl víkend. LVCVA očekává, že hostování Super Bowlu přinese městu přibližně 600 až 700 milionů dolarů, z nichž většina bude generována kolem Allegiant Stadium (z prodeje lístků, stravování a suvenýrů) a okolních kasin. Dealery a kasina v blízkosti stadionu nosila dresy týmů NFL. Kasina se začala plnit od pátku, návštěvníci přicházeli i v sobotu. Velké rodiny se všech věkových kategorií dorazily. Například fanoušci 49ers Henry Bande s rodinou přijeli na víkend do Las Vegas z Seattlu ve Washingtonu. Jeho sestra žije v severním Las Vegas a skupina se chystala na Super Bowl Experience v Mandalay Bay Convention Center. Zápas sice neměl vstupenky, ale on a jeho rodina chtěli zažít první Super Bowl v Las Vegas. “Prostě tady být, atmosféra. Je to úžasné,” řekl Bande deníku USA TODAY Sports. Las Vegas je jednou z nejpopulárnějších destinací pro takovéto akce, nic takového jako Vegas totiž nenajdete jinde.


Už od sobotního odpoledne se na účast v NFL-run Super Bowl Experience – vstupné 50 USD za osobu starší 13 let – tvořila fronta s desítkami lidí. To ale znamenalo i nepříjemnou situaci v úzkých chodbách Mandalay Bay, kde se tlačilo tisíce lidí na vstup a ostatní se snažili opustit prostor. Situaci nakonec zvládl bezpečnostní personál, ale musel omezit pohyb peších, aby byla zajištěna jejich bezpečná cesta. Scéna Mandalay Bay se podobala úzké silnici Las Vegas Blvd., kde se – vlivem nepohybu automobilů – ozývalo neustálé troubení. Dokonce i rezidenti, kteří nemusí pracovat na The Stripu, se stěžovali na dopravu a dopravní zácpy v celém městě. “Musíte si dobře naplánovat čas,” řekl Lynch.
Kasina po celém The Stripu byla přeplněná a více než desítka celebrit pořádala akce během celého víkendu. Dokonce se objevil i drone světelný show v sobotní noci a jedna z výplatců prodával vstupenky (není ověřeno jejich pravost) před obchodem CVS u Park MGM: 3 000 USD za lístek, 4 lístky v Sekci 412, Řada 10. Lynch řekl: “Je to skvělé, pane. Je to zábava. Jsme rádi, že se to koná. Ale ještě nikdy jsme neviděli takový objem lidí, tolik energie a zábavy.”


Před nedělním 58. Super Bowlem se v Las Vegas rozpoutala typická horečka, která je zde vždy před tímto sportovním událostí. Tisíce fanoušků se sešlo na konci The Strip. Dominick Lynch, který žije v Las Vegas již 10 let, řekl, že nikdy neviděl město tak přeplněné. Atmosféra ve vzduchu je napjatá.


Fanoušci v NFL byli zastoupeni téměř každým týmem, což bylo patrné nejen podle oblečení, ale i příslušenství. Červená barva, která je spojována s oběma týmy, byla přítomná na rozesílacích zařízeních i na fanoušcích. Podpora fanoušků byla vyrovnaná, ale mírně přikloněná k týmu 49ers, jejichž fanoušci dorazili z Kalifornie. Fanoušci týmu Kansas City Chiefs jsou známí dobře cestující skupinou.


Las Vegas je oblíbenou destinací pro turisty během Super Bowl víkendu. Očekává se, že během Super Bowlu 58 dorazí do města o 500 000 lidí více než kdy jindy. Hostování Super Bowlu by mělo městu přinést přibližně 600 až 700 milionů dolarů, přičemž většina z toho bude generována kolem Allegiant Stadium a okolních kasin. Kasina v okolí stadionu nosila dresy týmů NFL. Návštěvníci začali přicházet do Las Vegas již od pátku a kasina se plnila. Las Vegas je jednou z nejpopulárnějších destinací pro takovéto akce.


Podél úzkých chodeb Mandalay Bay se od soboty odpoledne tvořila fronta lidí, kteří chtěli navštívit NFL-run Super Bowl Experience. To způsobilo nepříjemnou situaci, ale bezpečnostní personál se jí podařilo zvládnout. Celé město trpělo dopravními zácpami a i rezidenti se stěžovali na dopravu. Kasina na The Stripu byla přeplněná a pořádaly se různé akce po celý víkend. Byla vidět dokonce světelná show a různé prodeje lístků. Atmosféra města byla plná energie a zábavy.