The Daley Trade: A Culinary Journey in Titusville, Florida

Narozen jako služba domácího rozvozu čerstvého pečiva a těstovin během pandemie v roce 2020, The Daley Trade se vyvinul v vyhledávanou restauraci a tržnici s jídelníčkem inspirovaným chutěmi celého světa a vytvořeným z čerstvých místně získaných surovin. Nacházející se v centru Titusville na Floridě, tento stylový podnik s vzhledem středověku moderní éry si také užívá národního zájmu. Je mezi 47 restauracemi, které jsou zařazeny na seznam nejlepších restaurací roku 2024 podle USA TODAY.

Terrence Daley, šéfkuchař s vzděláním z Culinary Institute of America, který pracoval v luxusních kuchyních po celé zemi, snil o otevření retro obchodu se sendviči a obchodu s deskami. Místo toho se Laura rozhodla odložit svou kariéru umělkyně a pomáhat mu provozovat The Daley Trade.

Prostor obchodu slouží také jako tržiště, kde jsou k vidění evropský stylem vyrobený kysaný chléb od Daleyho a čerstvé těstoviny, stejně jako přírodní vína a místně vyráběné produkty.

Pokud vkročíte do vyžívané jídelny s prosklenými stěnami, budete objevovat příjemný prostor, ve kterém by se astronauti z éry Apolla cítili jako doma.

V Baru na Zadní straně najdete tropický ráj se zelenými rostlinami, vinárnou a stínem na rozdávání. Pokud vám zde pobyt chutná, můžete si na záchodě napsat vzkaz na lístek Post-it a přilepit jej na zeď.

Jídelníček se pravidelně mění, takže nikdy nevíte, co vás v Daleyho kuchyni čeká. Jídla jsou určena ke sdílení, takže si dejte něco společně s přáteli.

Pizza. Ve středy se ve The Daley Trade podává pizza. Těsto se vyrábí v domácnosti a pak je pokryto čímkoli, co vyhovuje chutím šéfkuchaře. Mezi nedávné stvoření patří pečená romanesko a boloňská pizza s čerstvou mozzarellou, domácími hříbky z kysaného chleba, Pecorino Romanem a čerstvou bazalkou; pizza s masovými koulemi s pikantními vepřovými masovými koulemi, rozmačkanými rajčaty, čerstvou mozzarellou, Pecorino Romanem a čerstvou bazalkou, a pizza Mac and Cheese – s omáčkou z pěti druhů sýru a křupavým sýrem.

Těstoviny. Objednejte si vždy jakékoli těstoviny, které jsou na jídelním lístku. Jak by člověk mohl odolat těstovinám z domácí výroby s tvarohem a místní zeleninou s rajčaty a smetanovým Pecorino Romanem posypaným jedlými květy?

Dezert. Terrence a jeho tým se baví i se sladkými pokrmy, ačkoliv má Terrence kulinářský diplom získaný na špičkové škole. Jídelníček nedávno obsahoval třešňové croissanty posypány cereáliemi Fruity Pebbles. Borůvkové Panna Cotta dostává pikantní nádech s marinovanými borůvkami, kozím sýrem, černým pepřem, cukrem z fenyklu a španělským olivovým olejem.

Hummus. Výpečky z pečeného česneku obsahují křupavé cizrny a koření Home Spice za’atar a podávají se s kysaným chlebem, který chutná výborně.

Sledujte The Daley Trade na sociálních médiích, kde je každý týden zveřejňován jídelní lístek na Instagramu nebo na Facebooku.

Před návštěvou The Daley Trade se vyplatí vědět, že restaurace přijímá omezený počet rezervací, ale pouze pomocí e-mailu, ne telefonicky. Stačí napsat e-mail na [email protected] několik dní před plánovanou návštěvou. Jinak platí pravidlo, že místa jsou obsazena podle pořadí příchodu.

Každá ingredience je pečlivě vybrána, aby se vytvořil jedinečný pokrm. Z tohoto důvodu jsou pokrmy podávány tak, jak jsou popsány v menu. Jak je uvedeno na jídelním lístku: „Výměny jsou zdvořile odmítnuty. Přizpůsobení a výměny se mohou zdát snadné, ale tyto požadavky kompromitují jedinečné vlastnosti naší kuchyně a efektivitu našeho servisu.“ Tržnice The Daley Trade také nabízí sady pokrmů na sebrání pro svátky.

Pokud jste fanoušci vesmíru, určitě se podívejte na plán vypouštění raket nedalekého Kennedyho kosmického střediska. Když se nějaký start blíží, stačí vyjít ven a podívat se nahoru.

Adresa: The Daley Trade, 330 S. Washington Ave., Titusville, Florida; e-mail: [email protected]; webové stránky: thedaleytrade.com.

The Daley Trade je restaurace a tržnice, která se vyvinula z domácí služby rozvozu čerstvého pečiva a těstovin během pandemie. Nachází se v Titusville na Floridě a nabízí jídelníček inspirovaný chutěmi celého světa. Restaurace byla zařazena mezi 47 nejlepších restaurací roku 2024 podle USA TODAY.

Terrence Daley, šéfkuchař s vzděláním z Culinary Institute of America, pracoval po celé zemi v luxusních kuchyních. Měl původně v plánu otevřít retro obchod se sendviči a deskami, ale jeho manželka Laura se rozhodla pomáhat mu provozovat The Daley Trade.

The Daley Trade je nejen restaurace, ale také tržiště, kde můžete zakoupit kysaný chléb a čerstvé těstoviny od Daleyho, přírodní vína a místně vyráběné produkty. Interiér restaurace je stylový a příjemný, evokuje éru Apolla.

Na zadní straně restaurace se nachází bar obklopený zelenými rostlinami, který nabízí vinotéku a stín. Zde si hosté mohou psát vzkazy na lístky Post-it a přilepit je na zeď.

Jídelníček se pravidelně mění, a proto si nikdy nejste jistí, co vás v kuchyni The Daley Trade čeká. Nabízí se dělená jídla, která můžete sdílet s přáteli.

V středu se v The Daley Trade podává pizza, která je připravena s těstem vyrobeným doma a pokrytá ingrediencemi dle šéfkuchařových chutí. Mezi nedávné recepty patří například pečená romanesko a boloňská pizza s mozzarellou, hříbky z kysaného chleba, Pecorino Romanem a bazalkou.

Na jídelním lístku jsou také různé druhy těstovin, například s tvarohem a místní zeleninou, rajčaty a smetanovým Pecorino Romanem posypaným jedlými květy.

Terrence a jeho tým také zvládají připravovat sladké pokrmy. Nedávno se na jídelníčku objevily třešňové croissanty posypané cereáliemi Fruity Pebbles a borůvková panna cotta se pikantními borůvkami, kozím sýrem, černým pepřem, cukrem z fenyklu a španělským olivovým olejem.

Restaurace The Daley Trade má omezený počet rezervací, které přijímá pouze pomocí e-mailu. Je doporučeno kontaktovat restauraci na e-mailové adrese [email protected] několik dní před plánovanou návštěvou. Místa jsou obsazena podle pořadí příchodu.

Jídelní lístek se pravidelně zveřejňuje na sociálních médiích, konkrétně na Instagramu a Facebooku.

Adresa restaurace je: The Daley Trade, 330 S. Washington Ave., Titusville, Florida. Kontakt na restauraci je e-mail: [email protected]. Webové stránky najdete na adrese: thedaleytrade.com.