Super Bowl LIX se vrací do New Orleans po jedenácté

Super Bowl LIX se brzy vrátí do New Orleans poté, co letošní ročník musel být přesunut. Viceguvernér Billy Nungesser uvedl, že se rozhodli vyměnit místa s Las Vegas, protože termín byl příliš blízko Mardi Gras.

Podle Nungessera by bylo téměř nemožné zvládnout Super Bowl a Mardi Gras o stejném víkendu. Momentálně je v Las Vegas spolu s členy výboru pro pořádání Super Bowlu v New Orleans, včetně majitelky New Orleans Saints Gale Benson. Společně prezentují, jak vypadá jižanská pohostinnost v Louisianě.

“Uspořádali jsme zde louisianskou párty a pozvali média a mnoho firemních sponzorů, kteří bychom rádi přivítali v New Orleans na jejich firemních akcích, takže jsme jim nabídli louisianské mořské plody,” uvedl Nungesser.

Nebývalo také žádnou výjimkou, že hrála jazzová kapela. Nungesser však dodal, že je třeba ještě hodně práce udělat, aby se párty vrátilo zpět do Louisiany.

“Vidíme tady show v Las Vegas. Měli jsme možnost vidět stadion, uspořádat několik podporujících setkání týkajících se bezpečnosti, propagace, dobrovolníků a všeho, co se týká přepravy lidí na a z stadionu,” uvedl.

Dobrou zprávou je, že stát to již dělal dříve. New Orleans Superdome již dříve hostil deset ročníků. Nungesser však dodal, že je zapotřebí ještě hodně práce udělat. Musí se uklidit město a zajistit správné fungování čerpadel.
Poslední Super Bowl v New Orleans se konal v roce 2013 a přinesl městu miliony korun. Nungesser však zdůraznil, že nejde pouze o samotný zápas.

“Jde o tisíce lidí, kteří do New Orleans přijedou a odjedou v období před Super Bowlem. Vždy, když se zmíní Super Bowl v New Orleans příští rok, lidé se začnou otočit na naše město. A když se Super Bowl ukáže v televizi celému světu, může to naší turistické branži přinést dlouhodobý stimul,” uvedl Nungesser.

Ačkoli naštěstí neviděl Taylor Swift, měl možnost vidět Patricka Mahomese, quarterbacka Kansas City Chiefs, a jeho trenéra, kteří přišli na tiskovou konferenci.

“To je nejblíže, jak se k nim dostanu,” uvedl.

Super Bowl 59 se uskuteční v neděli 9. února 2025.

“Toto je příležitost, jak ukázat světu New Orleans a Louisianu. Vím, že to zvládneme,” řekl Nungesser.

Často kladené otázky (FAQ) o Super Bowl LIX:

1. Proč byl letošní ročník Super Bowlu přesunut z New Orleans do Las Vegas?
– Viceguvernér Billy Nungesser uvedl, že termín Super Bowlu byl příliš blízko Mardi Gras, a proto se rozhodli vyměnit místa s Las Vegas.

2. Proč bylo obtížné zvládnout Super Bowl a Mardi Gras na stejném víkendu?
– Podle Nungessera by bylo téměř nemožné zvládnout obě události současně.

3. Kdo je přítomen v Las Vegas spolu s výborem pro pořádání Super Bowlu v New Orleans?
– Společně s viceguvernérem Nungesserem jsou v Las Vegas také členové výboru a majitelka New Orleans Saints Gale Benson.

4. Jaká akce byla uspořádána v Las Vegas pro představení jižanské pohostinnosti?
– Byla uspořádána louisianská párty, na kterou byla pozvána média a firemní sponzoři. Byly zde nabídnuty louisianské mořské plody a hrála jazzová kapela.

5. Jaké je cíl prezentace v New Orleans?
– Cílem prezentace v New Orleans je přilákat média, sponzory a firemní akce do města.

6. Jaký je význam Super Bowlu pro New Orleans?
– Super Bowl přináší do města tisíce lidí a může dlouhodobě stimulovat turistický průmysl.

7. Kdy se konal poslední Super Bowl v New Orleans?
– Poslední Super Bowl v New Orleans se konal v roce 2013.

8. Kdy se uskuteční Super Bowl LIX?
– Super Bowl LIX se bude konat v neděli 9. února 2025.

Pro další informace navštivte následující odkazy:
Oficiální stránky Super Bowl
Oficiální stránky New Orleans