Nový způsob přípravy výjimečného jídla: Smažená klobáska s gnocchi

Když se vrátíte z dlouhého dne domů a potřebujete povzbuzení, není nic lepšího než srdnatý těstovinový pokrm, který je plný chuti. Smažená klobáska s gnocchi je dokonalým jídlem, které si můžete snadno připravit během 15 minut.

Tento recept je skvělou volbou pro ty, kdo touží po bohatém domácím jídle, ale nechtějí strávit hodiny nad horkým sporákem.

Jamie Oliver poprvé sdílel tento chutný pokrm ve své kuchařce ‘Jamie’s 15-minute Meals’, kde ho popsal jako “velmi jednoduchou” večeři, kterou si můžete rychle připravit. Gnocchi jsou skvělou přísadou, kterou můžete mít stále doma – stačí přidat pikantní klobáskovou omáčku a máte tu dokonalou večeři.

Pro začátek vytlačte klobásu ze střev a dejte ji do pánve spolu s kmínem a rozmarýnem. Pomocí dřevěné lžíce rozdrťte klobásu na menší kousky a občas promíchejte. Vařte na střední teplotě asi pět až osm minut, dokud klobáska není plně uvařená.

Nalijte do pánve s klobásou červené víno a nechte ho vařit několik minut, dokud se lehce nezredukuje.

Mezitím nakrájejte brokolici a přidejte ji do pánve spolu s passatou. Vařte asi pět až sedm minut, než se brokolice plně uvaří.

Přidejte gnocchi do osolené vroucí vody a vařte je dva až tři minuty. Jakmile plavou na hladině, vyjměte je naběračkou z hrnce.

Servírujte gnocchi okamžitě s omáčkou ze smažené klobásy. Ochutnejte a zakápněte ještě jogurtem.

Vaše výjimečná smažená klobáska s gnocchi je nyní připravena k podávání. Přidejte podle chuti sůl a posypte jogurtem na vrcholu.

Časté otázky (FAQ):

1. Jak dlouho trvá příprava smažené klobásy s gnocchi?
– Příprava tohoto jídla trvá přibližně 15 minut.

2. Která receptová kniha obsahuje tento recept?
– Tento recept původně pochází z kuchařky “Jamie’s 15-minute Meals” od Jamie Olivera.

3. Jak se připravuje klobáska se smaženým gnocchi?
– Klobásu vytlačte ze střev a dejte ji do pánve spolu s kmínem a rozmarýnem. Vařte na střední teplotě asi 5-8 minut, dokud není klobáska plně uvařená.

4. Jak se připravuje omáčka k tomuto jídlu?
– Nalijte do pánve s klobásou červené víno a nechte ho vařit několik minut, dokud se lehce nezredukuje. Poté přidejte brokolici a passatu a vařte další 5-7 minut.

5. Jak se připravují gnocchi?
– Přidejte gnocchi do osolené vroucí vody a vařte je 2-3 minuty, dokud nepoplavou na hladině. Poté je vyjměte naběračkou z hrnce.

6. Jak mohu servírovat toto jídlo?
– Servírujte gnocchi s omáčkou ze smažené klobásy. Je možné zakápnout ještě jogurtem a přidat sůl podle chuti.

Důležité pojmy:

– Gnocchi: Malé kuličky z bramborového nebo jiného těsta, které se vaří a používají jako příloha nebo samostatné jídlo.

Related links:
Jamie Oliver: Oficiální webové stránky Jamie Olivera.