Korejská těstovina s brie sýrem: Snadný a chutný recept, který podmanil internet

Korejská těstovina s brie sýrem je nejnovějším viralním hitem na TikToku. Jak název napovídá, tuto těstovinu poprvé představil jihokorejský zpěvák a entertainer Sung Si Kyung. Nejprve se přesunul na svůj kanál na Youtube, aby se podělil o své oblíbené jednoduché těstovinové jídlo, které lze připravit za 10 minut. Diváci se ihned rozběhli ji vyzkoušet a shodli se na jednom: tato těstovina je obrovským hitem. Podobně jako u pečené těstoviny s fetou, vodky a těstoviny od Gigi Hadid nebo jiné virální těstovinové lahůdky, korejská těstovina s brie sýrem se nedá snadněji připravit doma.

Sung Si Kyungova originální virální receptura inspirovala mnoho uživatelů, ale klíčové ingredience zůstávají vždy stejné: brie sýr, těstoviny, rajčata, česnek a olivový olej. Často se také používají zelené bylinky – já jsem přidal k hrstce čerstvého špenátu, který se okamžitě změkne a doplní toto jídlo na kompletní večeři pro každý den. Špetka rozdrcených červených papriček dodává jemnou pikantnost, která dokonale doplňuje máslovou, ořechovou krémovost brie sýra. Zatímco původní recept doporučuje jednoduše smíchat uvařené těstoviny s brie, olivovým olejem a zeleninou v míse, zjistil jsem, že rozpuštění sýra v pánvi vytváří mnohem hezčí omáčku, která skvěle přilne ke každému nudli.

Pro přípravu tohoto jídla vařte třešňová rajčátka s česnekem, dokud neprasknou. Poté přidejte kousky brie sýra a rozdrcené červené papričky a nechte je rozpustit se za stálého míchání, dokud nevznikne hedvábná růžová omáčka. Nakonec přidejte uvařené těstoviny – rád používám delší těstoviny, jako je linguine nebo spaghetti. Toto jídlo se připraví za méně než 30 minut a je krémovité, sýrové a ideální pro líné těstoviny.

Potřebujete-li, můžete si zakoupit všechny potřebné ingredience (stačí kliknout na oranžové tlačítko níže s nápisem “Získat ingredience”). Můžete si vybrat přesně ty ingredience, které potřebujete na základě toho, co máte doma, a budou vám doručeny přímo na adresu.

Jako alternativu můžete použít baby rukolu místo baby špenátu. Namísto delších těstovin můžete zvolit penne nebo jakékoli krátké těstoviny.

Příprava:
1. Přiveďte velký hrnec vody k varu.
2. V menší pánvi při střední teplotě nahřejte 2 lžíce olivového oleje a přidejte třešňová rajčátka. Nechejte rajčata nepřetržitě po dobu 2 minut. Přidejte česnek, 1 lžičku soli a černý pepř a vařte, dokud se rajčata neprasknou, 2 až 3 minuty.
3. Ve stejné pánvi přidejte brie sýr a červené papričky. Míchejte, dokud nevznikne krémová růžová omáčka, 1 až 2 minuty. Přidejte baby špenát a vařte, dokud neuvadne, 2 minuty. Vypněte plotnu a odložte stranou.
4. Přidejte do vroucí vody 1/4 hrnku soli. Přidejte těstoviny a vařte al dente podle pokynů na obalu. Ponechte si 1/2 hrnku vody z vaření těstovin a sceďte.
5. Jakmile jsou těstoviny uvařené, vraťte pánvi zpět na střední teplotu. Přidejte zbylých 2 lžíce oleje ke směsi rajčat a brie. Těstoviny zalijte omáčkou. Míchejte energicky, postupně přidávejte 1 lžíci vody z vaření těstovin, dokud nevznikne krémová omáčka. Podávejte ihned.

Korejská těstovina s brie sýrem – často se používá brie sýr, těstoviny, rajčata, česnek a olivový olej. Doporučuje se přidat i zelené bylinky, jako je špenát, a červené papričky pro pikantní chuť. Těstoviny se nejprve vaří s rajčaty a česnekem, poté se přidává brie sýr a červené papričky, dokud se nerozpustí a nevytvoří se krémová omáčka. Vařené těstoviny se následně smíchají s omáčkou a podávají se okamžitě.

Receptura a inspirace Sung Si Kyungem – Sung Si Kyung, jihokorejský zpěvák a entertainer, představil tento recept na svém kanálu na Youtube. Jeho videa se stala virálními a tato těstovina získala velkou popularitu.

Příprava těstoviny – Nejprve se vaří rajčata s česnekem, poté se přidává brie sýr a červené papričky, dokud nevytvoří krémovou omáčku. Nakonec se přidávají uvařené těstoviny a míchají se s omáčkou.

Varianty – Místo baby špenátu se může použít baby rukola a místo delších těstovin se mohou použít penne nebo krátké těstoviny.

Suroviny – Všechny potřebné suroviny lze zakoupit přes odkaz “Získat suroviny”, který je k dispozici v článku. Suroviny lze vybrat na základě toho, co doma máte, a budou vám doručeny přímo na adresu.

Celková příprava těstoviny trvá méně než 30 minut a je ideální pro lidi, kteří si chtějí připravit rychlý a lahodný večerní pokrm.

Related links:
Sung Si Kyungův kanál na TikToku
Sung Si Kyungův kanál na Youtube