Kopec, který vzdorují milionu liber: Lezecká stezka v Gosau, Rakousko

Existuje turistická atrakce v Evropě, kterou by si dobrovolně nevyzkoušel žádný dovolenkář – i kdyby mu nabídli miliony liber. Zatímco většina turistů plánuje na dovolené relaxaci, někteří se pouštějí do děsivých výzev.

Jedním z těchto míst je Konec nebe, který je také známý jako Nebevzestup nebo Schodiště do nebe v oblasti Gosau v Dachsteinu v Rakousku.

Konec nebe je součástí náročné lezecké stezky via Ferrata (železná cesta), která je obvykle vyhrazena pouze pro zkušené pěší turisty a dobrodruhy.

Steze je vybavena ocelovými kabely a žebříky, které pomáhají horolezcům dostat se na vrchol Donnerkoglu o výšce 400 metrů.

Lezci se s Konecem nebe setkají po absolvování 75 procent trasy. Na tomto místě se dovolenkáři mohou těšit na 40 metrů dlouhý železný žebřík, který propojuje obrovskou soutěsku z jedné strany na druhou.

Podle cestovatelské blogerky Jess Wandering není žebřík nejtěžší částí výstupu. Napsala: “I když je žebřík hodnocený jen jako ‘B’ a ve srovnání s ostatními částmi výstupu není považován za obtížný, vystavení je intenzivní a nemělo by se tomu podceňovat.”

Cestovatelská blogerka, která úspěšně zdolala tuto lezeckou trasu, vysvětlila, že silný vítr a pohyb na žebříku mohou být “docela znepokojující”.

Na Instagramu uživatel Mountain Planet také sdílel video zdolávání železného žebříku. Na videu je možné jej vidět, jak krok za krokem překonává žebřík nad soutěskou.

Další uživatelé na Instagramu byli šokováni děsivým výstupem, jeden z nich napsal: “I kdyby mi dali deset milionů dolarů, nikdo by tam nedokázal dostat.”

Není překvapením pro většinu dovolenkářů, že tuto trasu by neměli podnikat amatérští pěší turisté. Stále se naopak doporučuje absolvovat stezku s průvodcem.

Několik místních cestovních společností pořádá prohlídky via Ferrata s průvodcem, přičemž ceny začínají od 540 eur na osobu.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Co je Konec nebe v Rakousku?
Konec nebe (Nebevzestup nebo Schodiště do nebe) je turistická atrakce v oblasti Gosau v Dachsteinu v Rakousku. Je to součást náročné lezecké stezky via Ferrata (železná cesta), která je vyhrazena pro zkušené pěší turisty a dobrodruhy.

2. Jak vypadá lezecká stezka Konec nebe?
Konec nebe je vybavený ocelovými kabely a žebříky, které pomáhají horolezcům dostat se na vrchol Donnerkoglu o výšce 400 metrů. Po absolvování 75 % trasy se dovolenkáři setkají s 40 metrů dlouhým železným žebříkem, který propojuje obrovskou soutěsku z jedné strany na druhou.

3. Jaká je obtížnost žebříku na Konec nebe?
Úseky lezecké stezky jsou hodnoceny obtížnostními stupni. I když je žebřík hodnocený jen jako ‘B’ a není nejtěžší částí výstupu, je stále intenzivní a nebezpečné podcenit vystavení se na něm.

4. Je tato lezecká stezka vhodná pro amatérské pěší turisty?
Ne, tato lezecká stezka není vhodná pro amatérské pěší turisty. Je určena pouze pro zkušené pěší turisty a dobrodruhy. Doporučuje se absolvovat stezku s průvodcem, aby se minimalizovala rizika a zlepšila bezpečnost.

5. Kolik stojí prohlídka via Ferrata s průvodcem?
Ceny prohlídek via Ferrata s průvodcem začínají od 540 eur na osobu. Existuje několik místních cestovních společností, které tyto prohlídky pořádají.

Důležité termíny a odborné výrazy:

– Nebevzestup nebo Schodiště do nebe – turistická atrakce v oblasti Gosau v Dachsteinu v Rakousku.
– Via Ferrata – lezecká stezka vybavená ocelovými kabely a žebříky.
– Dachstein – horské pohoří v Rakousku.
– Donnerkogel – vrchol v Dachsteinu o výšce 400 metrů.
– Pěší turista – osoba, která se vydává na turistické túry pěšky.

Navrhované související odkazy na hlavní doménu:

gosautal.net – Oficiální stránka Regionálního centra Gosau, kde se nachází Konec nebe.
dachstein.at – Oficiální stránka turistické lokality Dachstein s informacemi o dalších atrakcích a aktivitách v okolí.