Kampaň na dobrovolnou účast na turistickém daňovém programu v okrese Santa Rosa

Okresní soudce v okrese Santa Rosa se snaží pomoci obyvatelům, aby byli v souladu se svou povinností platit turistickou daň. Tato turistická daň je daň z prodeje přechodných ubytování, kterou spravuje Okresní soudce v okrese Santa Rosa. Aby občané splnili svou povinnost vůči turistické dani, spouští Okresní soudce v okrese Santa Rosa program na dobrovolné dodržování povinností.

Program na dobrovolné dodržování povinností má za cíl povzbudit občany, kteří mohli nevědět o turistické dani nebo mít nesprávné pojetí svéch povinností, aby registrovali svůj pronajatý majetek na krátkodobý pobyt, nahlásili příjmy a zaplatili daně bez sankcí.

Správci pronájmů a majitelé nemovitostí, kteří pronajímají svůj majetek, jsou “zodpovědní za vybírání, účetnictví a odvádění turistické daně od svých hostů.” Tisková zpráva uvádí, že turistická daň činí 5% z příjmů z pronájmů nebo krátkodobých nájmů po dobu 6 měsíců nebo kratších v:

– Apartmánech
– Bytových domech
– Hotelech
– Mobilních domech
– Mobilních domových parkách
– Motelích
– Víceúrovňových strukturách
– Kempových stáních pro obytné vozy
– Pronájmech pokojů
– Rodinných domech
– Karavanových stáních
– Jakémkoli jiném ubytování

K zaregistrování nemovitosti navštivte webové stránky Okresního soudu v okrese Santa Rosa. Pokud máte nějaké otázky ohledně dobrovolného programu dodržování povinností turistické daně v okrese Santa Rosa, kontaktujte nás na e-mailové adrese [email protected] nebo zavolejte na číslo 850-983-1950.

Časté dotazy (FAQ):

1. Co je turistická daň?
Turistická daň je daň z prodeje přechodných ubytování, kterou spravuje Okresní soudce v okrese Santa Rosa. Je vybírána od majitelů nemovitostí, kteří pronajímají svůj majetek na krátkodobý pobyt.

2. Jak mohu splnit svou povinnost vůči turistické dani?
Abyste splnili svou povinnost vůči turistické dani, registrujte svůj pronajatý majetek na krátkodobý pobyt, nahláste příjmy a zaplaťte daně bez sankcí. Můžete využít programu na dobrovolné dodržování povinností, který spouští Okresní soudce v okrese Santa Rosa.

3. Kdo je zodpovědný za vybírání turistické daně?
Správci pronájmů a majitelé nemovitostí, kteří pronajímají svůj majetek, jsou zodpovědní za vybírání, účetnictví a odvádění turistické daně od svých hostů.

4. Jaká je výše turistické daně?
Turistická daň činí 5% z příjmů z pronájmů nebo krátkodobých nájmů po dobu 6 měsíců nebo kratších.

5. Kde se mohu zaregistrovat a získat více informací?
Pro registraci nemovitosti a další informace navštivte webové stránky Okresního soudu v okrese Santa Rosa na santarosaclerk.com/touristdevelopmenttax.

Máte-li další otázky ohledně dobrovolného programu dodržování povinností turistické daně v okrese Santa Rosa, kontaktujte nás na e-mailové adrese [email protected] nebo zavolejte na číslo 850-983-1950.