Čtěte o 15 nejlepších značkách těstovin v USA

Pasta a Noodles Industry přehled

Podle zprávy společnosti Grand View Research dosáhla hodnota globálního trhu s nudlemi a těstovinami v roce 2023 částky 86,07 miliard dolarů. Trh se odhaduje, že bude růst s kombinovaným ročním růstem (CAGR) 3,5% od roku 2023 do roku 2030 a dosáhne hodnoty 109,52 miliard dolarů na konci předpokládaného období. S tím, jak se svět seznámí s mezinárodními kuchyněmi, se očekává i nárůst poptávky po těstovinách a nudlích. Konzumace italských těstovin v USA stoupá neustále a očekává se, že přispěje k růstu trhu během předpokládaného období. Čtěte o 15 nejvíce těstovin jednatelství ve světě.

Těstoviny mají dlouhou trvanlivost a lze je připravit za krátkou dobu. Pokrmy z těstovin jsou všestranné a mají různé recepty, které můžete použít. Jednoduchost, kterou těstoviny poskytují pro tvorbu pohodlných jídel, je důvodem, proč jsou oblíbenou volbou v amerických domácnostech. Podle Národní těstovinové asociace (NPA) USA spotřebuje 5,95 miliardy liber těstovin ročně. 86% účastníků spotřebitelského průzkumu provedeného NPA v USA uvedlo, že měly těstoviny alespoň jednou týdně. Těstoviny jsou v USA dostupné za relativně nízkou cenu. Dostupnost tohoto jednoduchého pokrmu přispívá k jeho popularitě v zemi.

Těstoviny: Zdravotní poznatky a substituty

Těstoviny jsou bohaté na sacharidy a často se spojují s přibývající váhou. Nicméně se provádí proti-výzkum za účelem vyvrácení tohoto tvrzení. Dne 3. srpna 2023 zpráva NPA přinesla literární přehled v Nutrients, který zpochybňuje tvrzení, že těstoviny přispívají k přibývání váhy. Revidováno Lisou M. Sandersovou a Joanne Slavinovou zahrnující 38 studií nezjistilo žádnou souvislost mezi konzumací těstovin a obezitou u zdravých jedinců. Těstoviny mohou být opačně spojeny s BMI nebo břišní obezitou, zvláště pokud jsou součástí vyvážené stravy. Výzkor tomu přičítá nízkou glykemickou odezvu těstovin, potenciální tvorbu odolného škrobu a běžné sladování s dalšími výživnými potravinami, jako jsou zelenina, luštěniny, ovoce a ryby. Vedoucí výzkumu Lisa Sanders zdůrazňuje, že těstoviny, přestože jsou rafinovaným uhlohydrátem, nebrání hubnutí a mohou být pohodlnou a výživnou potravou pro všechny věkové skupiny.

Spotřebitelé se nyní výběru zdravějších možností těstovin, včetně celozrnných a bezlepkových těstovin. Několik značek se tvoří kreativně s rostlinnými a alternativními přísadami a uvádí na trh produkty s nižším glykemickým indexem a méně sacharidů. Pasta Solely Green Banana Fusilli je vyrobena z organických zelených banánů. Tato pasta lze snadno připravit doma, podobně jako běžně dostupné tradiční těstovinové možnosti. Používání banánů při výrobě těstovin také přidává další živiny a vlákninu a minimalizuje sacharidy z hotového jídla.

Významné společnosti v odvětví těstovin

Každé těstovinové jídlo je nedokončené bez dobré omáčky na těstoviny. Některé z nejvýznamnějších společností v odvětví těstovin, které vyrábějí těstovinové omáčky, jsou Costco Wholesale Corporation (NASDAQ:COST), Campbell Soup Company (NYSE:CPB) a Kraft Heinz Company (NASDAQ:KHC).

Costco Wholesale Corporation (NASDAQ:COST) prodává různé těstovinové produkty. Společnost nabízí omáčku Kirkland Signature Organic Marinara Sauce. Tato podpisová omáčka je mezi spotřebiteli oblíbenou volbou, protože je zdravější alternativou k ostatním dostupným omáčkám na trhu. Costco Wholesale Corporation (NASDAQ:COST) také prodává balíčky s různými druhy těstovin, včetně Casarecce, Penne ziti rigate a Gemelli.

Campbell Soup Company (NYSE:CPB) je známým jménem v oblasti těstovin. Společnost vlastní značku Rao’s Homemade, která je proslulá svou širokou nabídkou těstovin a těstovinových omáček. Rao’s Homemade Limited Reserve Calabrian Chili Marinara a Rao’s Homemade těstovinová omáčka jsou některé z nejoblíbenějších těstovinových výrobků společnosti. Dne 8. prosince 2023 oznámila společnost Campbell Soup Company (NYSE:CPB) uvedení nového produktu nazvaného Goldfish Crisps. Goldfish Crisps jsou novou verzí tradičních snacků Goldfish z brambor. Goldfish jsou jedním z nejlépe prodávaných výrobků společnosti s téměř 1 miliardou dolarů ročního obratu.

Kraft Heinz Company (NASDAQ:KHC) je významným hráčem v odvětví těstovin. KRAFT Mac & Cheese od Kraft Heinz Company (NASDAQ:KHC) je rostlinný výrobek, který poskytuje pohodlí tradičního těstovinového jídla bez mléčných výrobků. Společnost také nabízí různé těstovinové omáčky, včetně Tomate Grana Padano & Mascarpone, Mediterranean Veggies & Chunky Mléčné výrobky a Sun Dried Cherry Tomato & Basil. Dne 5. února oznámila společnost, že spolupracuje s firmou Carlton Power na zkoumání obnovitelné zelené vodíkové elektrárny ve svém zařízení Kitt Green ve Wiganu ve Velké Británii. Tato iniciativa si klade za cíl snížit emise CO2 o 16000 tun ročně, pokrývající více než 50% poptávky zemního plynu v zařízení. Vodíková elektrárna o výkonu 20 megawattů, poháněná obnovitelnými zdroji energie, včetně větrných a solárních, je prvním takovým projektem společnosti Kraft Heinz Company (NASDAQ:KHC) na celém světě. Toto se shoduje s širšími snahami Carlton Power o zelený vodík, přičemž projekt Kitt Green je jejím pátým v UK.

Těstoviny jsou pro mnoho lidí pohodovým jídlem. Těstoviny vysoké kvality mohou plně změnit chuť těstovinového jídla. Podívejme se nyní na nejvyšší kvalitní značky těstovin v USA.

FAQ

1. Jaká je hodnota světového trhu s těstovinami a nudlemi v roce 2023?
Odpověď: Hodnota světového trhu s těstovinami a nudlemi se odhaduje na 86,07 miliard dolarů v roce 2023.

2. Jaký je očekávaný růst trhu s těstovinami a nudlemi do roku 2030?
Odpověď: Trh s těstovinami a nudlemi by měl růst s kombinovaným ročním růstem (CAGR) 3,5% od roku 2023 do roku 2030 a dosáhne hodnoty 109,52 miliard dolarů na konci tohoto období.

3. Jaká je spotřeba těstovin v USA?
Odpověď: Podle Národní těstovinové asociace (NPA) spotřebuje USA ročně 5,95 miliardy liber těstovin. 86% účastníků spotřebitelského průzkumu provedeného NPA uvedlo, že měli těstoviny alespoň jednou týdně.

4. Můžou těstoviny přispívat k přibývání váhy?
Odpověď: Ne, podle zprávy NPA z roku 2023 se konstatuje, že těstoviny nejsou spojeny s přibýváním váhy. Studie neprokázaly žádnou souvislost mezi konzumací těstovin a obezitou u zdravých jedinců.

5. Existují zdravější alternativy k běžným těstovinám?
Odpověď: Ano, existují zdravější alternativy, jako jsou celozrnné a bezlepkové těstoviny. Některé značky také vytvářejí těstoviny s nižším glykemickým indexem a méně sacharidy.

6. Jaké jsou některé významné společnosti v odvětví těstovin?
Odpověď: Mezi významné společnosti v odvětví těstovin patří Costco Wholesale Corporation, Campbell Soup Company a Kraft Heinz Company.

7. Jaké produkty nabízí Costco Wholesale Corporation?
Odpověď: Costco Wholesale Corporation nabízí různé těstovinové produkty, včetně omáčky Kirkland Signature Organic Marinara Sauce a balíčků s různými druhy těstovin.

8. Která značka těstovinových omáček vlastní Campbell Soup Company?
Odpověď: Campbell Soup Company vlastní značku Rao’s Homemade, která nabízí širokou škálu těstovinových omáček.

9. Jaký rostlinný výrobek nabízí Kraft Heinz Company?
Odpověď: Kraft Heinz Company nabízí rostlinný výrobek KRAFT Mac & Cheese, který je alternativou k tradičním těstovinovým jídlům bez mléčných výrobků.

10. Jaký je výkon vodíkové elektrárny Kraft Heinz Company ve Velké Británii?
Odpověď: Vodíková elektrárna ve Wiganu ve Velké Británii, provozovaná společností Kraft Heinz Company, má výkon 20 megawattů.

Související odkazy:
Webová stránka společnosti Costco Wholesale Corporation
Webová stránka společnosti Campbell Soup Company
Webová stránka společnosti Kraft Heinz Company